#

Український газ має йти на потреби українського ЖКГ, - "Наш край"

22.10.2021 16:13
Український газ має йти на потреби українського ЖКГ, - "Наш край"
Віталій Лисак

Незважаючи на заяви уряду, що Україна на 99% готова до опалювального сезону, в регіонах стартував не опалювальний, а сезон надзвичайних ситуацій

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина".

Справа в тому, що постачальники газу виставили в низці областей вартість блакитного палива вдвічі вище, ніж було передбачено недавно підписаним Меморандумом. Про це заявив депутат від партії "Наш край" у Гребінківській селищній раді Віталій Лисак:

Про введення надзвичайного стану вже повідомили у Львівській, Закарпатській, Хмельницькій, Одеській, та Дніпропетровській обласних державних адміністраціях, а також у Чернігові та Івано-Франківську. Адже їм почали пропонувати закуповувати газ за ціною 38-47 грн/куб. м замість обіцяних "Нафтогазом" 19 грн/куб. м.

За його словами, через відсутність договорів на постачання газу за ціною, зафіксованою в Меморандумі, багато бюджетних установ залишаться без опалення:

Бюджетні установи купують газ напряму в постачальників, укладаючи договори через систему ProZorro. Але через зростання цін на газ постачальники не можуть виконати тендерні умови і розривають уже укладені договори. А на нові тендери не набирається достатньо учасників. І, що важливо, на нові тендери не виходив "Нафтогаз трейдинг", який згідно з Меморандумом і мав би постачати газ по 16,3 грн/куб. м бюджетним організаціями.

Він додав, що згідно з меморандумом, фінансова підтримка місцевих бюджетів у вигляді 4% ПДФО та 13,44% акцизного податку з виробленого в Україні пального, передбачена лише з січня 2022 року. На жовтень, листопад та грудень цього року такої підтримки не передбачено. 

Віталій Лисак наголосив, що політична партія "Наш край" вимагає негайного втручання уряду в ситуацію. Влада має припинити ігри в "ринок газу" та забезпечити житлово-комунальну сферу блакитним паливом за адекватними цінами. Тим паче, що Україна видобуває достатньо ресурсів для забезпечення потреб населення. У разі невтручання уряду на житлово-комунальний сектор країни неминуче чекає криза, що спровокує нові тарифні майдани. 

"Наш край" пропонує негайно ухвалити відповідні постанови Кабміну, щоб:

  • повернути механізм ПСО для населення та ТКЕ з чіткими правилами і припинити гру в так званий «ринок» природного газу;
  • прирівняти ОСББ до побутового споживача (вже є така законодавча ініціатива);
  • передбачити більшу суму в бюджеті для нормального проходження опалювального сезону;
  • збільшити суму субсидій в проекті бюджету 2022 рік (на сьогодні 38 млрд грн, необхідно, щонайменше 50-55 млрд грн);
  • переглянути контракти, які пропонує Нафтогаз, в сторону збільшення обсягів газу по ціні 7,42 грн/куб. м.

Нагадаємо, що на Київщині за ініціативи благодійного фонду, засновницею якого є депутатка "Нашого краю" у Вишгородській районній раді Вікторія Лемешко, триває соціальна акція "Шкарпетки замість кави".

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: