#

Хто є хто в Білоцерківській міськраді

19.04.2021 08:10
Хто є хто в Білоцерківській міськраді
Білоцерківська міська рада

"Моя Київщина" вирішила проаналізувати, як працює рада найбільшого міста столичного регіону

У результаті місцевих виборів Білоцерківська міськрада була суттєво оновлена, адже туди увійшли всього 10 депутатів попереднього скликання. Представлена рада шістьма політичними силами: "Біла Церква разом", яку пов’язують з командою олігарха Василя Хмельницького (йдеться про нардепа Миколу Бабенка та ексміністра економіки часів Азарова Костянтина Єфименка),  "За майбутнє" (формально – партія нинішнього мера Геннадія Дикого, який перескочив туди з "Самопомочі"), "Слуга народу" (список формувався за участі вже виключеного з президентської політсили Олександра Дубінського, і список очолив одіозний Дмитро "Звєзда" Киришун, який врешті-решт став секретарем міськради),  "Європейська солідарність", а також "Батьківщина".

Нижче – про персоналії, які взялися розбудовувати Білоцерківську громаду.

"ЗА МАЙБУТНЄ"

Поліщук Станіславголова найбільшої фракції команди мера "За майбутнє" неодноразово обирався до Київської обласної ради, був членом Партії Регіонів, згодом був висуванцем від партій-наступників "Наш Край" та "Опозиційний блок". Встиг побувати на посадах голови Володарської та Рокитнянської РДА. Станіслав Поліщук, зокрема був членом виконавчого комітету позаминулого скликання Білоцерківської міської ради та помічником одіозного регіонала та нардепа Валерія Бондика.

У пресі Станіслав Поліщук здобув славу знаного популіста, а не так давно його ще й назвали порушником закону – рік тому Поліщук опублікував на своїй сторінці Facebook пост-привітання з 9 травня, використовуючи заборонені серп та молот.

Поліщук є підприємцем в будівельному бізнесі та співвласником парашутного клубу «5океан», що на Васильківщині. Під час виборчої кампанії на місцевих виборах-2020 Поліщук з’явився в новому амплуа – став блогером, створивши програму Поліщук-інфо, де красномовно «чихвостив» опонентів, зокрема команду «Біла Церква Разом» на чолі з її лідером Миколою Бабенком. Тоді ж звітував, що за останні три роки в облраді залучив для громади Білої Церкви понад 20 мільйонів гривень з обласного бюджету.

У раді є головою постійної комісії земельних відносин. За інформацією джерел, зараз активно впливає на процеси продажу земельних ділянок в центрі міста. Поліщук лобіює ініціативи мера, але водночас тримає субординацію між міським головою та радою. Зокрема, Станіслав Поліщук засвітився у скандалі навколо Київського обласного музично-драматичного театру ім. Саксаганського. З преси відомо, що він був серед списку представників міста в облраді, які не підтримували прагнення театралів зберегти на посаді багаторічного керівника Вячеслава Ускова. Натомість зараз Поліщук активно підтримує на цій посаді Ігора Подолянця.

Олександр Балановський відомий тим, що був сільським головою с. Сидори Білоцерківського району, а згодом депутатом Білоцерківської районної ради VII скликання (“Радикальна партія Олега Ляшка”). Очолює відділ управління комунальним майном Білоцерківської районної ради. Займався підприємницькою діяльністю, зокрема володів ТОВ «Еліта-2010», власницею якого наразі, згідно з декларацією, є донька депутата. Цікаво, що засновником вищезгаданого підприємства, яке займається вирощуванням зернових культур, значиться Станіслав Долід(фракція  Слуга народу).

Відомо, що свого часу Балановський разом із екс-заступником голови Білоцерківської РДА, а нині заступником міського голови Дикого Юрієм Савчуком здали в оренду приміщення під кафетерій в центрі міста на 25 років. За минулої каденції в райраді за Балановським є різні грішки, які стосуються оборудок із комунальним майном району, а саме його продажем та відчуженням приміщень. Наразі відомо, що депутати нового скликання Білоцерківської райради з цього приводу вже звернулась до правоохоронних органів. В білоцерківській міській раді є секретарем комісії з питань бюджету. Особливої активності не проявляє.

Микола Дашкевич є найстаршим депутатом новообраної Білоцерківської міської ради (1951 р.н). Має славу одного з найдосвідченіших представників депкорпусу, адже у Білій Церкві є депутатом з 1998 року. На парламентських виборах 2019 року Микола Дашкевич спробував поборотись за мандат депутата ВР, йдучи від «Самопомочі», втім безрезультатно. Власне, тим самим закінчилася спроба пройти до Київської обласної ради 8-го скликання. Майже 30 років Дашкевич займається благодійністю: є директором міжнародного благодійного фонду "Друзі-дітям Чорнобиля", міжнародного фонду “Відродження Чорнобилю”, основне направлення яких – лікування дітей за кордоном, допомога освітнім і лікарняним закладам та отримання гуманітарної допомоги  для малозабезпечених верств населення. Це можливо завдяки матеріальній допомозі спонсорів та благодійників з Німеччини, з котрими впродовж багатьох років депутат налагоджував та зміцнював партнерські стосунки. Загалом, якщо порахувати всі суми, які були введені в місто завдяки такій співпраці, то мова йде про близько півмільярда гривень.

У великих скандалах помічений не був. Хіба що у 2016 році Микола Дашкевич проголосував за колегу по фракції. Тоді питання щодо неприпустимої ситуації розглядалося на комісії, винуватець визнав свою провину і більше подібних випадків помічено  не було. В раді Дашкевич активно намагається бути консолідуючою фігурою, зберігає виваженість навіть у кричущих та спірних питаннях. Відомо, що він має давню рожеву мрію – побудувати в Білій Церкві будинок для літніх людей до кінця цієї каденції.

Ірина Дога зайшла по списку замість Геннадія Дикого. В минулому є вчителем, а нині директором міського Територіального центру з надання соціальних послуг. Її знають в місті як дуже активну та авторитарну людину. Подейкують, що керівниця обрала команду мера Дикого не даремно, адже той посприяв переїзду Терцентру зі старого приміщення в нове,відремонтоване, сучасне та більше за площею.

Даний заклад називають доволі успішним, зокрема, як свідчать деякі джерела, директор терцентру також не ображена – отримує доволі непогану зарплатню, яка разом із премією складає близько 50 тисяч гривень на місяць. Не дивлячись на свою активну соціальну позицію Ірина Дога в раді не вирізняється надто активною позицією.

Віталій Корнійчук – кандидат, який зайшов у раду по списку замість Юрія Савчука. Він також був депутатом попереднього скликання від «Самопомочі» та членом постійної комісії з питань земельних відносин. Обіймав посаду директора благодійного фонду «Білоцерківець» Геннадія Дикого.

Корнійчук пов’язаний з мером Білої Церкви і через «Будмаркет», де був заступником директора зі збуту. Втім, не зовсім зрозуміло, чи Корнійчука взяли до команди як статиста задля голосувань чи з інших міркувань, адже він не надто відстоює Дикого в раді і є безініціативним.

Юрій Кошляк у попередній каденції був депутатомвід БПП. Наразі є головою постійної комісії з питань ЖКГ а також обіймає посаду начальника КП БМР Житлово-експлуатаційна контора №6. Слід звернути увагу, що у 2018 році Кошляка звинувачували у прогульництві та пропусках засідань очолюваної ним комісії.

Не обійшлося у його діяльності і без корупційних скандалів – минулої каденції, а саме 2016 року міський голова Геннадій Дикий звільнив Кошляка з посади директора ЖЕКу через нібито корупційні схеми. Як стверджують поінформовані джерела, тодішні однопартійці по БПП «вирішили» це питання в міському суді, ба більше, Кошляк ще й отримав грошову компенсацію.

Напередодні місцевих виборів-2020 депутат «перефарбувався» і пішов у команду до Геннадія Дикого. В раді як попереднього,так і теперішнього скликання його характеризують як таким, що особливо себе не проявляє.

Леся Крижешевська – одна із представників адмінресурсу, є директором у комунальному закладі Білоцерківської міської ради “Білоцерківська школа мистецтв №1. До депутатства ніколи не цікавилась політикою і не була помічена в соціальній сфері, тому було дещо дивним побачити її серед кандидатів у депутати Білоцерківської міської ради. Крижешевська – член комісії з питань бюджету БМР. Засідання сесій не прогулює, в скандалах помічена не була.

Анатолій Ляшенко вже має досвід депутатства, щоправда в попередньому скликанні Білоцерківської районної ради (ВО “Батьківщина”). Відомо, що Ляшенко є головою селянського господарства “Лад”. В Білоцерківській міській раді 8 скликання обраний членом постійної комісії земельних відносин. Поки що себе ніяк не проявив.

Юрій Петрик – знаний у місті освітянин та багаторічний начальник Управління освіти і науки БМР, яке очолює з 2011 року. Депутат Білоцерківської міської ради V, VI, VII скликань, куди обирався від ВО «Батьківщина». У раду 8 скликання Петрик зайшов у складі «За майбутнє», адже напередодні місцевих виборів разом із однодумцями вийшов із фракції ВО «Батьківщина», яка заявила про її розпуск. Причиною тому стали розбіжність у поглядах та поповнення рядів фракції людьми, що змінили багато партій.

Багато хто дивувався чому Петрик поміняв політичні табори та пристав до команди Дикого, адже вважався людиною Костянтина Єфименка. У 2014 році Петрик балотувався до ВРУ, втім ця спроба видалась безуспішною. Власне з того ж 2014 разом з колегами-освітянами депутат займається волонтерською діяльністю, допомагаючи захисникам в зоні ООС та дітям прифронтової зони.Є автором і співавтором понад 30 публікацій і посібників для керівників і заступників директорів закладів освіти. Коло наукових інтересів: управління закладом освіти, організація дослідно-експериментальної роботи та інноваційної діяльності закладів освіти, освітній менеджмент. У великих скандалах не фігурував.

Борис Смуток також є яскравим представником освітянської інтелігенції, так як очолює Білоцерківське навчально-виховне об'єднання "Перша Білоцерківська гімназія" – школа І ступеня. П’ять разів поспіль обирався до Білоцерківської міської ради. Голова постійної комісії з гуманітарних питань. Засновник ЗАТ “Даміан”, яке займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Депутат Білоцерківської міської ради 7-го скликання (“Самопоміч”).В попередній каденції, а саме 2015 року Смуток був обраний секретарем Білоцерківської міської ради та полишив членство у фракції. Однак цікавим є той факт, що після звільнення з цієї посади він не увійшов назад до складу фракції і офіційно лишився позафракційним. Окремо слід зазначити, що була спроба судового оскарження Борисом Смутком рішення про його звільнення. Однак згодом пан Смуток подав до суду заяву про залишення його позову без розгляду. Зарекомендував себе як людина виважена та розсудлива, хоча декілька окремих депутатів дозволять собі натякати на поважний вік колеги. 

Олена Фастівська займається підприємницькою та громадською діяльністю: директорка ПП «Фаст-груп», ТОВ «Центр культури та дозвілля», голова ГО «Біла Церква Туристична». За минулий рік підприємництво(діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування), згідно з декларації, принесло дохід у 800 тисяч гривень. Є дружиною Вадима Фастівського  - відомого у місті  підприємця та члена виконкому БМР у 2018 році.

З 2015 року вона зайняла активну патріотичну позицію та стала волонтером. Позиціонує себе як людину, яка хоче змінювати як свідомість людей, так і благоустрій, розвивати туристичний напрямок та змінити обличчя міста. Активно займається пам’ятками архітектури як національного та місцевого значення. В Білій Церкві започаткувала Фестиваль повітряних куль, «Школу гідів» та продовжила традицію проведення веломарафону «Велосотка». Один з проектів, які подавала на громадський бюджет –розвиток вело-інфраструктури в місті. Одна з тих, хто була проти протягнення «пакетного голосування», але, як відомо, фракція мала іншу думку.

Чучула Олександр є одним із нових представників депкорпусу, який раніше не був помічений серед активістів чи місцевого політикуму. Його сторінка у Facebook також не красномовна і скоріш виглядає як така, що створена для проформи. Відомо, що Чучула 1989 року народження, зареєстрований як приватний підприємець та директор ТОВ «Гідротехсервіс», основним видом діяльності якого є будівництво водних споруд. За офіційними даними, працював інспектором ГУНП у Київській області. В Білоцерківській міській раді поки що себе ніяк не проявив.

«ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ»

Продовжують список кандидати, більшість яких входять до фінансової групи Костянтина Єфименка та Василя Хмельницького. Загалом список партії формувався з того ж кола осіб, що і команда Миколи Бабенка «Біла Церква разом».

Геннадій Джегур – голова фракції «Європейська солідарність», від якої також обирався в Білоцерківську міську раду  VII скликання. Нині працює фінансовим директором ТОВ "Учбовий центр "Норматив".

41-річний депутат де тільки не встиг попрацювати: був головним спеціалістом відділу з питань розвитку підприємництва та інвестицій управління економіки в БМР(2006-2007), заступником начальника Білоцерківського міського шляхово-експлуатаційного управління а начальником КП БМР Тролейбусного управління (2007-2010), заступником міського голови Білоцерківської міськради від партії «Відродження» (2010-2015), головою Білоцерківської РДА(2017-2019).

Відомо, що після призначення головою райдержадміністрації Джегур не склав повноваження депутата міськради, відповідно потрапив до списку найбільших прогульників сесій та кандидатом на відкликання. Депутат-ЄСівець, який є кумом Єфименка, дуже прискіпливо ставиться до міського голови Дикого і усієї його команди та знаходиться в постійній опозиції.

Як стверджують джерела, іноді активність Джегура навіть межує з агресивністю. Він скурпульозно та навіть придирливо ставиться до використання бюджетних коштів та не втрачає можливості контролювати цей процес.

Гопайнич Микола – настоятель Храму Покрови Божої Матері, особистість доволі відома в Білій Церкві. Окрім духовного наставництва священник займається спортом та пропагує здоровий спосіб життя. Зокрема настоятель парафії Покрови Божої Матері займається благодійністю та підтримує незахищені верстви населення. Ще до свого депутатства він активно висловлював свою критику та позицію відносно дій місцевої влади, тим самим демонструючи свою не аполітичність.

Напередодні місцевих виборів відкрито підтримував скандально відомого кандидата від «Аграрної партії», а нині «Слуги народу» Дмитра Киришуна, з яким,до речі, давно товаришує. Тоді ж чітко проглядалися наміри Гопайнича балотуватися в депутати БМР і наймовірніше від Зе-команди. Преса писала, що ПЦУ не дала на це дозволу. Відтак Гопайнич пристав до іншої команди, оскільки місцеві осередки ЄС та Слуги народу утримується однією фінансовою групою.

Як повідомив тоді сам кандидат, керівництво ПЦУ, а саме предстоятель блаженіший Митрополит Епіфаній, благословив його бути кандидатом у депутати міської ради від ЄС. Є членом постійної комісії з питань земельних відносин. Помітно, що інколи Гопайнич голосує врозріз із рішенням фракції, демонструючи тим самим, що має свої принципи та бачення.

У раді він вже проявив себе як дуже активний і нестриманий у висловлюваннях депутат. Не є прибічником мера Дикого, втім доволі часто  дозволяє собі ще раз про це нагадати, публічно образивши його лайкою. Чимало негативу було в бік депутата через не носіння масок у час пандемії, адже настоятель є противником цього, про що неодноразово висловлювався.

Назар Коваленко – новоспечений депутат міської ради є директором у білоцерківській філії Центральної дитячо-юнацької навчально-спортивної бази "Трудові резерви" та спортсменом-інструктором штатної збірної команди України з легкої атлетики. Коваленко – дворазовий учасник Олімпійських ігор, майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, переможець Всесвітньої універсіади 2015 року (Південна Корея). Депутат є членом Громадської ради при виконавчому комітеті БМР, віце-президентом федерації легкої атлетики м. Біла Церква. Отримав членство у комісії з гуманітарних питань БМР.

В раді себе зарекомендував молодою, активною людиною, яка цікавиться багатьма питаннями різного напрямку.

Максим Коноплястий є членом партії та новачком у місцевому політикумі.Вищу освіту має, але тимчасово не працевлаштований. Коноплястий – учасник АТО, до 2014 року працював у сфері нерухомості. Полишивши роботу, добровільно пішов на війну, захищав державу у гарячих боях за український кордон. Після демобілізації зайнявся громадською та волонтерською діяльністю та вступив до ГО «Асоціація учасників бойових дій та учасників АТО» та ГО «Всеукраїнська асоціація учасників бойових дій», під які часто виділялася земля, яка врешті-решт опинялася не в учасників АТО, а у фермерів. Наразі є керівником та одним із власників обслуговуючого кооперативу «Садове товариство «Надросся».

Максим Коноплястий разом з іншими учасниками АТО брав участь у різноманітних акціях, зокрема під час демонтажу стоянки по вулиці Героїв Небесної Сотні у Білій Церкві, де виділили землю під будівництво площі та пам'ятника загиблим героям Революції Гідності та АТО/ООС.

В своїх передвиборчих обіцянках зосередився на завданнях із побудови сміттєпереробного заводу та впорядкуванні «Білоцерківводоканалу». Втім, поки що таких ініціатив не видно. Дуже хотів отримати членство у«земельній комісію», втім не склалося. Водночас стосунки депутата із головою земельної комісії Поліщуком, м’яко кажучи,не найкращі. Не дивлячись ні на що, Коноплястий відвідує усі постійні комісії в раді. Є дуже активним на кожній сесії і прискіпливим до кожного питання. Відтак зажив слави людини не дуже стриманої, яка свариться із іншими представниками дипкорпусу.

Юлія Місевра є фаховим юристом. На місцевих виборах-2020 вперше отримала представницький мандат. Обрана в ЄБВО, як член партії, яку підтримало 42 виборця, надавши їй 4,05% голосів. Свого часу була помічницею народного депутата 4-го скликання від Комуністичної партії України Сергія Челнокова.

Місевра відома як людина, що пов’язана з Костянтином Єфименком: працювала в його благодійному фонді, юристом на телеканалі «Крокус» та  керівником юридичного департаменту ТОВ Білоцерківський завод «Трібо».

З 2016 до 2019 року – начальник відділу реєстрації Управління адміністративних послуг та державної реєстрації білоцерківської РДА. У 2016-2018 роки – голова комітету Громадської ради при виконавчому комітеті БМР з ЖКГ.В міській раді у Місеври, як у юриста, виникає багато питань відносно регламенту та букви закону. Відома як виконавчий директор благодійного фонду Костянтина Єфименка, українського підприємця, політика, президента хокейного клубу «Білий Барс» та фармацевтичної компанії «Біофарма». Донедавна Ткач – ведуча декількох авторських програм на місцевому телеканалі «Крокус», який підконтрольний її вищезгаданому патрону.

Для Олени Ткач це наразі перша каденція в Білоцерківській міськраді. У 2016-2018 роках вона була членом Громадської ради при виконавчому комітеті Білоцерківської міськради та директором Громадської організації «Біла Церква Завтра». Під час передвиборчої кампанії-2020Ткач добряче спантеличила громадськість: підтримувала Павла Козирєва, як можливого кандидата від «Слуги народу» та навіть була присутня з ним на представленні команди Олександра Дубінського в Білій Церкві.А вже згодом Олена опинилась у списку Європейської Солідарності в Білоцерківську міську раду. Тож її кандидатура викликала чимало критики від політично активних містян, які знову підмітили, що ЄС –також проект Василя Хмельницького, а всеосяжна боротьба з ЗЕ-ворогом – просто вистава.

Неодноразово  під час перерви сесійних засідань депутатка була помічена за неформальним та доволі дружнім спілкуванням з секретарем ради Дмитром Киришуном зі Слуги Народу. Поряд з тим дуже часто буває нестриманою відносно мера та його команди. На сесіях голосує справно, але сама опікується виключно проблемами міських клубів, колективів та іншими соціальними питаннями.

«БАТЬКІВЩИНА»

Андрій Король – голова фракції ВО Батьківщина. На місцевих виборах прогнозовано був кандидатом на міського голову.В минулому член Партії Регіонів, після 2014 – член ПП «Опозиційний блок», депутат міської ради від цієї ж партії, згодом член партії «Основа» Сергія Тарути. У 2019 році вступив до партії «Батьківщина», від якої і був обраний в депутати міської ради 8 скликання. У Білій Церкві його знають як людину з команди нардепів Полочанінова-Бондарєва.

Відомо, що Король займається підприємницькою діяльністю, є співвласником ТОВ «Техінвест-СХ», що спеціалізується на оптовій торгівлі сільськогосподарськими машинами й устаткуванням.

Андрій Король перебуває в опозиції до мера Дикого, має славу популіста, але водночас вміє співпрацювати з усіма політсилами. Вважається людиною виваженою і завжди має свої особисті погляди. В міській раді доволі активний, зокрема цікавиться питаннями діяльності багатьох комунальних підприємств БМР. Автор багатьох проектів рішень, опікується безпечним містом та новими платформами. Неодноразово акцентував, що прагне змінити підхід до транспортної системи міста. Він також є доволі медійним та відкритим до спілкування. 

Михайло Вакуленко був обраний депутатом отримавши найменше голосів виборців –всього 22 голоси– це 2,12%. Відомо, що він – пенсіонер, спеціаліст у сфері ЖКГ та нині є членом відповідної комісії БМР. Свого часу, за інформацією ЗМІ, був звинувачений в корупційному злочині. Будучи директором ТОВ «Білоцерківтеплоенерго», а також першим заступником директора комунального підприємства БМР «Білоцерківтепломережа», укладав договори на мільйони гривень, створивши цим самим конфлікт інтересів.

Разом з тим під керівництвом Вакуленка «Білоцерківтеплоенерго» підтримувало юних спортсменів, виступаючи генеральним спонсором свят. В раді має середню ступінь активності, а його ініціативи іноді називають популістськими. Але, разом з тим, місцева преса вважає Вакуленка не тим, хто просто відсиджується в раді,отримуючи преференції, а відповідальним депутатом, котрий вникає в питання, що виносяться на сесію і,головне, розуміється на цих питаннях.

Сергій Грисюк – в минулому член Партії Регіонів, Опозиційного блоку», «Основа», а нині «Батьківщина». Був депутатом Білоцерківської міськради минулого скликання («Опозиційний блок»). За даними деяких ЗМІ,Грисюк, який, до речі, є кумом патрона фракції Андрія Короля, – затятий регіонал, який навіть звинувачувався у фальсифікаціях на виборах на користь Партії Регіонів у 2010 році.

Очолює КП Білоцерківської міськради «Спецкомбінат ритуальних послуг».  Варто відзначити, що Сергій Грисюк набув повноважень депутата 26 січня 2017 року, увійшовши до складу ради на зміну покійному Олександру Подольському, однак офіційно лишався позафракційним. В раді 7 скликання був членом постійної комісії з питань земельних відносин.На сесіях, на відміну від свого кума, не проявляє активності, голосує в унісон із фракцією та не має звички «піаритися».

Оксана Сахарова. З огляду на активність Оксани Сахарової, не видається дивним, що вона стала депутатом БМР 8 скликання, адже з 2011 року жінка займається громадською діяльністю. З вересня 2016 по січень 2017 року працювала на посаді керівникапроєктів у КП «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви», а нині обіймає посаду заступника директора цього КП.

Окрім цього, жінка є головою Громадської ради міста та працює у Всеукраїнській молодіжній ГО «Асоціація молодих донорів України». Також депутатка є засновником Школи Активного Громадянина Білої Церкви, ініціатором і куратором проекту Інклюзивний простір у позашкіллі м. Біла Церква та Спорт для дітей з аутизмом і синдромом Дауна.

З 1997 року займалася підприємництвом, більш того і нині зареєстрована як ФОП:її діяльність стосується роздрібної торгівлі напоями в спеціалізованих магазинах.Цікаво,що, як стверджують поінформовані джерела, вона володіє магазинами, які в народі мають назву «розливайки». Недивно, що у багатьох постає логічне питання: як людина яка опікується здоровим способом життя, може мати такий бізнес.

Не так давно Оксана Сахарова встигла втрапити в неприємну історію через невдале висловлювання, яке спричинило обурення у соцмережах. Депутатка міськради пропонувала зменшити кількість паркувальних місць для осіб із інвалідністю поруч із міською радою, що місцеві активісти назвали вершиною цинізму. В раді її активність та ініціативність оцінюють як середню.

"СЛУГА НАРОДУ"

Дмитро Киришунвіднедавна дуже відомий персонаж у Білоцерківському політикумі. Раніше він був відомий як «Діма-Звєзда». Публікації у ЗМІ говорять про те, що Киришун пов’язаний із «віджимом» агробізнесу. Маючи у підпорядкуванні кількасот спортсменів, яких уже охрестили «агротітушками», підтримував Антимайдан під час Революції Гідності, куди й постачав молодиків. Водночас він активний прибічник розвитку спорту на Білоцерківщині – у 2019 році Киришун заснував ГО «Білоцерківська організація спорту». Киришун є співвласником компанії «Шерлог-Хомс», яка займається наданням юридичних та охоронних послуг у сфері безпеки.

Політичну діяльність Дмитро Киришун починав із депутатства в Узинській міській ОТГ. У травні 2018 року очолив  Білоцерківську міську організацію Аграрної партії України, від якої вже у 2019 році балотувався до Верховної Ради. Утім, спроба потрапити в парламент виявилася безуспішною. Після перемоги Зеленського Киришун встиг перефарбуватися під рейтингову силу і з подачі нардепа Олександра Дубінського очолив виборчий штаб «Слуги Народу» в Білій Церкві та районі, що супроводжувалося публічним скандалом. Змагався на місцевих виборах і за посаду голови Білоцерківської ОТГ, проте посів третю сходинку. У грудні 2020 був обраний секретарем БМР, але, як відомо, втрапив в черговий скандал – напередодні голосування за обрання депутат жорстко побив Віталія Гринчука – очільника Узинської ОТГ.

Оскільки Киришун – людина з команди нардепа Олександра Дубінського, якого нещодавно зняли з посади голови Київської обласної організації СН, він змушений шукати собі нових політичних патронів. Відомо, що в Білоцерківській міській раді Киришун має вплив на керуючу справами виконкому БМР Анну Олійник. У разі висловлення недовіри меру Геннадію Дикому, Киришун  займе ключову посаду – в.о. голови Білої Церкви. 

Ольга Нагорна – голова фракції, освітянин, науковець, підприємиця та громадський активіст. 

Вона – кандидат економічних наук, доцент та науковий співробітник Науково-дослідного інституту економічного розвитку ДВНЗ КНЕУ ім. В.Гетьмана. В плані медійності Нагорна є відкритою, принаймні, на сторінках соцмереж активно публікує інформацію щодо роботи фракції та її планів. Це стосується здебільшого диджиталізації, розумних інвестицій та інновацій.

Нагорна зарекомендувала себе як доволі активна та освічена людина, яка в разі виникнення проблемних питань підтримує мера та «більшість». Варто відзначити, що депутатка амбітна та відкрита до преси, але часто прослідковується й приписування усіх добрих справ у місті на рахунок фракції «Слуги Народу». Цікаво, що  розповсюдженням у соцмережах відеороликів про діяльність СН займається людина, яка має безпосереднє відношення до Костянтина Єфименка та належить до його команди.

Олександр Александров – людина зі старої команди одіозного білоцерківського лідера "Слуги народу" Дмитра Киришуна. Обраний як безпартійний, одержавши 56 голосів або 5,40%. Новоспечений депутат має загальну середню освіту, а також займається підприємницькою діяльністю: є власником компанії з оброблення та видалення небезпечних відходів ПП "Покров-Груп", яке Александрову «дісталося у спадок» від Дмитра Киришуна. 

Загальновідомий факт, що вищезгадане підприємство фігурувало у кримінальному провадженні за підозрою в наданні завідомо неправдивих документів в Мінекології з метою отримати ліцензію на роботу з небезпечними відходами. В раді поки що себе не проявив, хіба що безініціативністю.

Володимир Вовкотруб – кандидат, що зайшов по списку замість Олександра Поляруша. Неодноразовий депутат БМР, зокрема запам’ятався громаді як голова комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру, планування території, будівництва, архітектури (земельної комісії). Саме очолювана комісія послугувала чималій кількості скандалів навколо Вовкотруба, які стосувались виділення земельних ділянок та звинувачень у корупції. Зокрема, за минулої каденції три депутатські фракції висловили недовіру та звинувачували у вимаганні хабара.За цими заявами було порушено кримінальне провадження, але перевірка не знайшла складу злочину у діях Вовкотруба і справу було закрито.

Має чималий досвід на керівних посадах: працював начальником управління ветеринарної медицини в Білій Церкві, очолював управління Держпродспоживслужби у місті. Нині очолює Білоцерківське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області. За сумісництвом працює головою екзаменаційної комісії із незаразної патології тварин у Білоцерківському НАУ. Наразі Вовкотруб є членом тієї ж постійної земельної комісії БМР. Цікавий факт –останні роки попереднього скликання депутат був в опозиції до мера Дикого. Наразі ж навпаки.

Тетяна Голотюк обрана в ЄБВО як безпартійна. Працює головним бухгалтером ТОВ "Білоцерківський "Навчально-консультаційний центр", яке спеціалізується на наданні послуг у сфері бухгалтерського та податкового обліку підприємствам. Голотюк була керівником первинного осередку Аграрної партії України № 24, а на позачергових парламентських виборах 2019 року значилась довіреною особою Дмитра Киришуна. В раді її хоч і характеризують як людину з хорошою відвідуваністю, але й називають мовчазною та безініціативною.  Натомість вона більш активна в роботі комісії з питань бюджету та фінансів БМР, яку і очолює.

Станіслав Долід, який балотувався по територіальному виборчому округу №1 від ПП «Слуга народу», отримав на виборах до міської ради 8 скликання найбільше голосів виборців – за нього віддали 813 голосів. Голова постійної комісії з питань інвестицій та підприємництва БМР. Долід має вищу освіту та науковий ступінь кандидата сільськогосподарських наук.

Станіслав Долід, до речі, серед мільйонерів у списку депутатів БМР. Має нерухомість в Києві та декілька земельних ділянок загальною площею понад 800 тисяч м.кв. і майже усі з них розташовані на території села Терезине.  Відповідно до його біографії, 20 років працює в аграрному секторі економіки, і за період трудової діяльності створив  понад 10 підприємств, пов’язаних із виробництвом, переробкою та реалізацією с/г продукції. Депутат має корпоративні права в ТОВ "Еліта", де працює за сумісництвом заступником директора з виробництва, ТОВ "Селекційний центр свинарства" (діяльність – розведення свиней), ТОВ "Агротрейд-2000", де працює за сумісництвом директором (складське господарство), ФГ "Гермес"; ТОВ "Еліта-2010", ФГ "Агротрейд-2006", ФГ "Терезине" (діяльність – вирощування зернових)

Був депутатом Білоцерківської районної ради VII скликання. Наразі, будучи депутатом вже міської ради, особливої активності та ініціативності не проявляє. 

Вадим Хлєбніков більш відомий широкому загалу як потужний ресторатор Білої Церкви. Приватний підприємець в готельно-ресторанній сфері має мережу популярних ресторанів «ХлебниковЪ»: «Бельведер», «Трактир», «Буфет», «YOKO». Є одним із засновників та керівником обслуговуючого кооперативу «Кооперативне підприємство «Апельсин Групп».

Відомо, що підприємець є затятим подорожувальником та побував чи не у всіх куточках світу, де, зокрема шукає нові рецепти страв. Принаймні, про це свідчать його регулярні пости у Facebook. До обрання депутатом міськради громадською діяльністю публічно не займався, втім, має багато зв’язків у бізнесових та політичних колах Білої Церкви і не тільки.Згідно з декларацією за 2020 рік, заробив понад 5 мільйонів гривень.

Відвідуваність сесій у новоспеченого депутата відмінна. Він цікавиться соціальними та медичними питаннями, зокрема збільшенням фінансування цих напрямків. У великих скандалах Хлєбніков поки що не засвітився, але, як нещодавно повідомили власні джерела, ресторатор без необхідних дозволів встановив тютюновий кіоск в центрі міста.

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ»

Олег Денисенко очолює Білоцерківську міську організацію фракції ОПЗЖ. Також балотувався на голову Білоцерківської ОТГ, проте посів четверту позицію, одержавши 3,33% голосів. Був обраний головою постійної комісії з питань законності та регламенту. Свого часу працював у органах, очолював відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ з обслуговування Білої Церкви, Білоцерківського та Сквирського районів при Управлінні ДАІ ГУ МВС України в Київській області.

Приватний підприємець, а з листопада 2019 року – член виконавчого комітету Білоцерківської міськради. У передвиборчій програмі обіцяв зосередитися на питаннях медицини, транспорту, освіти, теплозбереження і благоустрої прибудинкових територій. Зокрема, зауважував, що йде в депутати не для збагачення, адже його родина 20 років заробляла гроші в бізнесі.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ФОП Олега Михайловича Денисенка, зареєстрований як такий, що здійснює діяльність у сфері права. Окрім того, значиться, що з березня 2020 року Денисенко Олег став власником ПП "АВТОГІД", що здійснює діяльність  шкіл із підготовки водіїв транспортних засобів. За минулий рік офіційно заробив понад півтора мільйони гривень. Ще до депутатства Денисенко публічно виступав з критикою міської влади Білої Церкви, а наразі, зрозуміло, підтримує мера Дикого та «більшість».

Мазуревич Дмитро  вже встиг побувати депутатом Білоцерківської міськради VII скликання (фракція "Радикальної Партії Олега Ляшка"). Наразі працює директором ТОВ "Діола-Трейдінг", яке і заснував у 2016 році. Діяльність підприємства пов’язана із оптовою торгівлею м'ясом і м'ясними продуктами. Подейкують що він є власником відомо магазину ювелірних виробів Каштан. Мазуревич є членом ГО "Білоцерківська міська рада".

У 2019 році сума його доходів склала понад 1,3 млн гривень, його родини – понад 498 тис. гривень. Він має квартиру на 48,7 кв. м у Чабанах, нежитлову будівлю у Шкарівці, три нежитлових приміщення у Білій Церкві, тут же користується двома земельними ділянками на 24 та 30 кв.м. Має власну землю: на 744 кв.м у Білій Церкві та 317 кв. м у Шкарівці. Його дружина має дві автівки: Audi A3 Sportback 2016 року випуску та BMW 528I 2012 року випуску. Готівкою він зберігає 100 тис. гривень, у банку на трьох рахунках понад 57 тис. гривень. Якщо минулої каденції був не досить активний, то цієї став більше цікавитися проблематикою міста.

Масюк Сергій обраний з результатом 150 голосів або 14,46%, член партії.Депутат має вищу освіту та займається підприємницькою діяльністю. Як ФОП він був зареєстрований у 2001 році, а його діяльність пов’язана із роздрібною торгівлею залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах.

Якщо подивитися на декларацію Масюка, то його можна вважати мільйонером, адже за минулий рік задекларував дохід у понад 1 млн грн.  В Білоцерківській міській раді є заступником голови комісії з питань інвестицій та підприємництва. Особливої активності на сесіях не проявляє, у скандалах помічений не був.

«БІЛА ЦЕРКВА РАЗОМ»

Кого привів до ради нардеп Микола Бабенко, йдучи від власної партії «Біла Церква разом», мобілізуючи електорат похилого віку?У новій Білоцерківській міській раді від ПП «Біла Церква Разом» працює ціла родина – батько, мати та донька – Анатолій Плєшаков, Ірина Красношапка та Олена Плєшакова.

Олена Плєшакова – голова фракції «Біла Церква разом». Фізична особа-підприємець: займається дослідженням кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки. Працює у Київському національного університету ім. Шевченка – асистент кафедри економічного факультету. Була помічницею нардепа IX скликання Олега Арсенюка («Слуга народу») на громадських засадах, зокрема очолювала ГО «Біла Церква разом».

У 2016 – старший аналітик з інвестицій ТОВ “ДБ ЕнергоІнвест Україна”. В раді Плєшакова також серед списку мільйонерів – за минулий рік задекларувала понад 1 млн 200 тисяч гривень. Займає дуже активну позицію, вносить пропозиції та в цілому дуже часто створює видимість бурхливої діяльності не по суті. Разом з тим є членом комісії з питань бюджету. Перебуває в активній опозиції до міського голови та його команди.

Анатолій Плєшаков також належить до освітянської спільноти та є представником адмінресурсу: він – директор Білоцерківської гімназії №2.  У минулому член Комуністичної партії та довірена особа Петра Симоненка – голови КПУ. Засновник Білоцерківської міської організації Комуністичної партії України. Безуспішно балотувався до Верховної ради 3-4-го скликання від КПУ. Керівник Київського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Громадська сила». Балотувався до Київської обласної ради 7-го скликання від партії «Наш край», але отримав поразку. В раді працює при комісії з гуманітарних питань.

Ірина Красношапка – дружина Анатолія Плєшакова, є директором ТОВ “Будмех сервіс” (надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна). В раді є членом комісії з питань інвестицій та підприємництва. В цілому родина майже не пропускає засідань, але конкретних пропозицій та звернень поки що немає. 

Сергій Сириця є помічником-консультантом народного депутата Миколи Бабенка. На громадських засадах є головою ГО «Біла Церква разом», а також  ГО «Ми білоцерківці».  Як відомо, громадські організації доходу не приносять, тож Сергій Сириця серед депутатів, певно, найбідніший. Принаймні,згідно з офіційною інформацією про доходи, він тимчасово не працює.Дружина Сириці – відома в Білій Церкві очільниця організації  Товариства Червоного Хреста України.Напередодні місцевих виборів з’ясувалось, що лідер партії «Біла Церква разом»  Микола Бабенко та Сергій Сириця прописані в одній квартирі.

Депутат є членом комісії земельних відносин БМР. На сесійних засіданнях займає дуже активну позицію, особливо у «розбірках», зокрема робить різні звернення. Приміром, не так давно пропонував популістичне рішення – безпідставне виділення 10 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом без жодної конкретики, куди саме і на що потрібно спрямувати кошти. Тож депутата запідозрили у повному нерозумінні фінансової діяльності міста.

Георгій Нагорний як кандидат зайшов у раду по списку замість Миколи Бабенка.

Опинився у списку найбагатших депутатів міської ради. За минулий рік Нагорний заробив понад 8 мільйонів гривень з продажу майна та підприємницької діяльності. В раді є членом постійної комісії з гуманітарних питань.За спостереженнями журналістів, Нагорний любитель побути на сесії,  але не досиджувати до кінця засідання.Його активність в раді  - середня.

Роман Гумен є наймолодшим місцевим обранцем. Відомо, що він - директор ТОВ "ЦЕНТР ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ "БЦ ІНВЕСТ" (організування конгресів і торговельних виставок), засновником якого є Микола Бабенко. У останнього Гумен числиться як помічник народного депутата на громадських засадах.Людина не надто публічна, в раді поки що не проявив активності.

Микола Іванов є новачком у місцевому політикумі, адже балотувався вперше. За нього проголосувало 384 виборців (37,03%). З 2018 року є головним редактором місцевого телеканалу «Крокус»,який підконтрольний групі Єфименко-Хмельницький. Член постійної комісії з питань законності та регламенту БМР Іванов, попри сферу діяльності, не справляє враження публічної людини, проектів рішень чи пропозицій не вносив.

Павло Облап також один з тих, хто був у статусі помічника народного депутата IX скликання Миколи Бабенка, але вже на платній основі. Зокрема відомо, що Облап був помічником ще одного нардепа минулого скликання на громадських засадах –Артура Палатного (БПП). Свого часу працював начальником юридичного управління виконавчого апарату Київської обласної ради. Згідно офіційних даних, займає посаду в управлінні справами апарату Верховної ради.  У Білоцерківській міській раді є членом комісії з питань інвестицій та підприємництва. Сесійні засідання відвідує регулярно та проявляє активність.

Наскільки якісно кожен з них використовує свій представницький мандат депутата міської ради,поговоримо вже на річницю роботи новоствореної ради.  

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Лілія Соколець
журналістка