#

Секретар Білоцерківської міськради Дмитро Киришун: Жодної секунди не шкодував про свій вибір

13.05.2021 08:00
Секретар Білоцерківської міськради Дмитро Киришун: Жодної секунди не шкодував про свій вибір

Про те, як працює головний представницький орган Білої Церкви після місцевих виборів, про проблеми найбільшого міста столичного регіону, журналістка "Моєї Київщини" поспілкувалася з секретарем міськради Дмитром Киришуном

- Минуло півроку після місцевих виборів. Ви стали другою людиною в Білій Церкві, хоча до цього політичною діяльністю займалися хіба що в Узині. Як сталося, що Ви опинилися у "слугах"? Із ким домовлялися про вступ до партії?  

- До цього мав досвід: був депутатом Узинської ОТГ від "Аграрної партії", яка, до речі, була однією із наймолодших. Свого часу я очолив цю партію та займався політичною діяльністю саме з ними.

Утім, як ви знаєте, партію розвалили та повністю знищили, тому прийшов час піти до когось нового. Відтак, коли з’явилася партія "Слуга народу", я вирішив піти саме туди. Мені комфортно, адже я себе вважаю новим політиком і саме тієї формації, яка зараз зайшла.

Запропонував свою кандидатуру та мене обрали. Очоливши список партії, я повів за собою хлопців, зокрема по району. На мою думку, отримав непоганий результат: наразі Білоцерківську районну раду очолює представник "Слуги народу", а головою Рокитного також став наш представник. Досить непоганим результатом є й те, що 7 людей від "слуг" зайшли в міську раду, а в Київську обласну раду від Білоцерківського району потрапило 5.

Обираючи цю партію, я спілкувався з людьми і розумів, що є попит на щось нове. Так само і мені хотілось змін, нового прориву, аби зробити щось краще для нашого міста. А щось краще і нове можливо створити тільки з новою командою, адже старі політики – здебільшого консерватори, люди, які намагаються зберегти ті позиції і ту ситуацію, яка зараз є. Не шкодую жодної секунди про мій вибір, тому що з нашою командою в міській раді в мене виходить допомагати місту та реалізовувати плани, аби воно було кращим, безпечнішим, екологічнішим, зокрема й спортивнішим.

- Ураховуючи ваш неоднозначний бекграунд, чи не було дискусій у "Слугах" щодо Вашої появи у партії?

- Бекграунд мені повсякчас просто приліплюють, адже конкретних фактів немає. Як ви знаєте, по всіх містах України завжди є свої еліти, які з покоління в покоління передають одне одному владу та нікого до неї не допускають. А коли ти йдеш самостійно і ніхто на тебе не може повпливати, то такій людині намагаються спаплюжити репутацію.

Насамперед скажу, що немає жодної людини, яка б за життя не спіткнулась і не бувала в якійсь неприємній ситуації. Мені приписують "тітушок", яких я нібито возив на Майдан, але я із впевненістю можу сказати, що на Майдан я не їздив, нікого ніколи туди не возив і в жодних рейдерських захопленнях участі не брав. Ця інформація була перевірена, відповідно було зроблено висновок і мене взяли до команди "Слуг народу". Хочу зауважити, що в Київській області штабами керували мої друзі, із котрими ми об’єдналися в хороший колектив. Ба більше, люди, які працювали в мене у штабі, працюють там і зараз.

- Коли Ви йшли в депутати міської ради, чи планували, що займете посаду секретаря БМР?

- Ні, не планував, але взяв на себе таку відповідальність. Якщо ти звичайний депутат, то в тебе дуже багато вільного часу, ти можеш так само приймати рішення, давати вказівки тому ж секретарю, щоб підготував проєкти рішення та виніс на сесію, проголосувати й постійно запитувати, що там зроблено. Тобто я обрав таку посаду, коли до мене приходять і запитують.

Кожного дня я на роботі з 8.00 до 17.00. Мушу сказати, що спочатку для мене це було дещо складно, адже в мене був приватний бізнес і я на власний розсуд розпоряджався своїм часом, не звітуючи ні перед ким. А зараз доводиться звітувати.  

- Отже, яких успіхів у Білоцерківській міській раді вдалося досягти за пів року після місцевих виборів?

- Насамперед зазначу, що наша команда в міській раді складається з семи людей, які відповідально та професійно займаються своєю справою. Відповідно всі проєкти, які ми подаємо, були підтримані депутатським корпусом. Поговорімо про благоустрій територій, реконструкцію доріг і розвиток інфраструктури. Приміром, у цьому році ми виділили найбільше фінансування на проєктування парків. Відтак, на вулиці Шевченка в районі літака вже наступного року в нас буде новий парк з рекреаційною зоною, водоймою та гарною інфраструктурою для відпочинку. Найголовніше – разом із парком проєктується мультифункціональний спортивний комплекс, де передбачено заняття усіма видами спорту, басейн, ігрові майданчики тощо.

У фокусі уваги перебуває й парк на масиві Леваневського біля палацу культури "Росава", на проєктування реконструкції якого виділили пів мільйона гривень і будівництво якого розпочнеться вже в цьому році. Звісно, не обійшли увагою й парк імені Шевченка, який давно засмучує своїм станом. Там ми плануємо зробити комфортну інфраструктуру: озеленення, доріжки, лавочки, освітлення тощо, аби людям було комфортно відпочивати. Також невдовзі замість старих атракціонів будуть встановлені нові.

Чимало уваги приділено й дорогам, зокрема їх повній реконструкції. Приміром, на масиві Леваневського (від київських маршруток до 9 техучилища) уже найближчим часом розпочнеться капітальний ремонт дорожнього покриття. Те ж стосується і другорядної дороги уздовж якої буде побудована пішохідна хона. Зокрема передбачена реконструкція низки прибудинкових території. Як ви знаєте, наразі триває реконструкція так званої стометрівки на масиві Леваневського, де будуть облаштовані пішохідні зони, зона для велосипедистів, зона відпочинку та освітлення. Дуже багато робіт ми запланували на цей рік, аби покращити благоустрій нашої громади.

- Як загалом оцінюєте стан доріг у громаді і коли нарешті почне оновлюватися фонд дорожнього покриття?

- Асфальтопокриття в нас покращується, але хотілося, щоб цього відбувалося більше. У місті здебільшого звертаються мешканці з вулиці Глиняної, де доріг взагалі немає. У дуже поганому стані дороги на Піонерській. А взагалі катастрофічна ситуація в селах, які до нас приєдналися, адже там дороги обслуговує область. Випросити, щоб вони виділили фінансування та відремонтували, було дуже тяжко. Зараз ситуація такою ж і залишається.

Наразі ми звертаємося з відповідними проханнями, але через конкурси та тендери вони поки не можуть приступити до цих робіт. Сподіваюся, що невдовзі ми налагодимо роботу по селах. Можу сказати, що ми плануємо кожного року робити по 20-30 кілометрів доріг, для того, щоб обновляти фонд дорожнього покриття.

- А які конкретно Ваші ініціативи в міськраді?

- На попередній сесії я зареєстрував проєкт рішення "Програма по молодіжному житлу", що була розроблена мною разом із Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. У цю програму включена допомога в отриманні житла АТОвцям, які більше 5 років проживають у нас на території. Зокрема, мова йде й про допомогу в отриманні житла тимчасово переміщеним особам і молоді, аби вона залишалась у нашій громаді та мала змогу отримати доступні кредити на житло.

- Поговорімо про коронавірус. Як місто справляється та наскільки серйозно постраждав місцевий бізнес?

- Дуже страждають дрібні підприємці – базари, торгівельні центри, сфера надання послуг харчування. Як ми знаємо, на державному рівні було прийнято рішення надати таким ФОПам фінансову допомогу в розмірі 8 тис грн. Нам також дозволили фінансувати ці верстви населення, а список людей, які повинні отримати цю компенсацію нам надаватиметься з області. На попередній сесії ми вже виділили 3 млн грн для надання допомоги цим підприємцям.

Щодо іншого, наразі коронавірусних хворих приймають у трьох лікарнях, для них передбачено 450 місць, але невдовзі їх кількість буде збільшено до 600. Так, декілька тижнів тому в нас був пік захворюваності, але наразі пішов спад на 50%. Із ситуацією ми справляємося.

- Не можемо не запитати про скандально відому розливайку "Граф" на масиві Леваневського, яку днями таки демонтували. Ще за день до неочікуваного демонтажу міська влада запевняла, що для вирішення цього питання знадобиться деякий час, але, як бачимо, ситуація вирішилася значно швидше. Власник, дійсно, відступив?

- Я також приїжджав на місце та поспілкувався із власником "Графа". Коли наші хлопці виїхали на демонтаж, він не заперечував і погодився сам вивезти тимчасову споруду. Хоча до самого дня демонтажу підприємець ще планував боротися за право на роботу. Може, йому хтось порекомендував зїхати і не мучити наших людей.

- Той "хтось", це часом не Ви?

- (Посміхається) Уже 20 років там споюють район і людям страшно навіть проходити повз, а тим паче з дітьми. Постійно п’яні на парканах висять, тому скарг було дуже багато. Тим паче, у цієї тимчасової споруди немає ані паспорту прив’язки, ані сервітуту, ані договору оренди.

Я задоволений, що громадянин прийняв правильне рішення з’їхати та не займатися такою підприємницькою діяльністю, за що хочу подякувати йому особисто. А разом із тим, хочу попросити інших підприємців, які займаються незаконною підприємницькою діяльністю, аби припинили це, адже завтра можуть приїхати до вас і прикрити нелегальний бізнес.

- Що Вам відомо про рейдерське захоплення СВК "Новоселицький", адже нардеп Вадим Івченко заявляв, що там є ваш слід. Як можете це прокоментувати?

- Мій слід? Це якісь нісенітниці. Жодного стосунку до СВК "Новоселицьке" я ніколи не мав і мати не можу. Ба більше, навіть не знаю, де воно находиться. Знаю про ситуацію хіба що з новин, де часто звучить це питання. Тому можу сказати Івченку: "Не несіть нісенітниці!". 

- Чи Вам відомо щось про оборудки Івченка у Фурсівській громаді із землею? Подейкують, що нардеп причетний до продажу близько 100 га землі іноземній компанії…

- А як ми повязані з Івченком і Фурсівською громадою? Це ж не Білоцерківська громада. Якби це відбувалось у нас, то інша справа. А взагалі я Івченка бачив декілька разів по телевізору, тому не можу говорити, є в нього якісь оборудки із землею чи ні. Із цим питанням треба звертатися до нього, до правоохоронних органів та до фурсян.

- Як Ви оцінюєте зміну обласного осередку партії та чи знайомі особисто із Андрієм Мотовиловцем і нардепом Анатолієм Гунько?

- Так, я особисто знайомий із Андрієм Мотовиловцем. Рішення про зміну осередку приймається зверху, а не мною. Тому для мене головне – щоб унизу робота йшла стабільно, щоб нам допомагали та не заважали розвивати нашу громаду.

- Із ким із депутатів облради Ви підтримуєте зв’язок і яким чином плануєте залучати кошти з обласного бюджету на розвиток Білої Церкви?

- Я спілкуюсь із усіма. Повторюся, що був керівником виборчого штабу, входив в обласний штаб, а отже, із усіма, хто пройшов в обласну раду, спілкуюся: як із новим, так і з колишнім керівником осередку та губернатором. Приміром, депутат Денис Дьомін, який пройшов від нашого округу, домігся фінансування у розмірі 4,5 млн грн на реконструкцію площі Петра Запорожця та покриття басейну ДЮСШ №2.

Депутат Станіслав Семергей "вибив" кошти в нашу громаду: 5,5 млн грн на нове асфальтопокриття в селі Терезине. Олександр Поляруш – понад 1 млн грн на дорогу та близько 10 млн грн на освітлення. Так що з депутатами обласної ради робота проводиться. До речі, є домовленість, що в наступних проєктах, які я запланував (зокрема реалізація проєкту по спортивній арені), вони також допомагатимуть.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка