#

Райради Київщини: як аграрії всіх мастей керують у Ставищі

05.06.2020 08:38
Райради Київщини: як аграрії всіх мастей керують у Ставищі
Фото з мережі Інтернет

Уже цього року в усіх населених пунктах Київської області обиратимуть нову владу. «Моя Київщина» вирішила згадати досягнення та провали мерій та райрад регіону, а також з’ясувати, чи заслужило своєю роботою чинне керівництво шанс на ще одну каденцію. Сьогодні проаналізуємо діяльність народних обранців, які представляють Ставищенську райраду

Ставищенщина серед районів області, очевидно, не входить до числа ключових. Однак має потенціал - в першу чергу, аграрний - і своїх  гравців, які так чи інакше намагаються ним скористатися. 

Загалом, до складу Ставищенської районної ради входить 34 депутати, які були обрані від 7 політичних партій. Найбільше серед них представників «Блоку Петра Порошенка» –  їх 10, 6 – від «Батьківщини», 5 – від «Аграрної партії», 4 – від «Свободи», і по 3 – від «Громадянської позиції», «Радикальної партії» та «УКРОПу». 

Депутатська фракція «Блоку Петра Порошенка «Солідарність»

Чинний голова райради Віктор Малаш переміг на виборах 2015 під прапорами БПП. На посаду він прийшов у цьому ж році і за час роботи показав себе як досить обережний керівник. Він спокійно виконує покладені на нього доручення та старається не пов’язувати своє ім’я із гучними справами та небезпечними інтригами, декларацію має теж досить скромну. Хоч із цим жителі Ставищенщини можуть не погодитися, адже зарплата розміром 43,5 тис грн для більшості місцевих є розкішшю. Однак, насправді, такі цифри сьогодні є нормою для очільників усіх райрад Київщини, і голова Ставищенської – не виняток.  

Паралельно із районною радою Віктор Малаш очолював і Ставищенську ГО Української спілки ветеранів Афганістану, натомість, директором районної організації ветеранів України Київської області, згідно відкритих джерел, є і досі. Також свого часу керівник ради тісно співпрацював із Віталієм Гудзенком. Той, як відомо, був народним депутатом від 92 округу, куди й входить Ставищенський район. Щоправда, чи продовжиться їхня «дружба» після того, як місце Гудзенка зайняв Валерій Колюх, а розстановка політичних сил в регіоні кардинально змінилася, залишається питанням.

Головою фракції «БПП» у райраді є Василь Пацеля. Він – директор та власник приватних підприємств «Розкішна» та «Агрофірма «Джерело», які займаються вирощуванням зернових та бобових культур. У декларації депутата значиться 3 земельні ділянки, 1 будинок та 3 нежитлові будівлі. До речі, його син – Олександр Пацеля теж є депутатом районної ради від цієї ж фракції і теж займається сільським господарством, зокрема є власником СФГ «Перлина». У його власності 3 земельні ділянки, і ще 2 у його дружини.

Ще один представник «Солідарності» у Ставищенській районній раді – Віктор Гарликівський. Він працює головним інженером у ТОВ СВК «Світанок» (спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур). Окрім того, депутат очолює постійну комісію з питань соціально-економічного і культурного розвитку та екології. Та, попри це, на сесіях райради практично не з’являється.

Ігор Погорілий – головний зоотехнік-ветлікар у ТОВ «Інтерагронінвест». У його декларації 2 квартири, 2 земельні ділянки та нежитлова будівля. Також у підприємстві, яке належить родині відомих латифундистів Київщини Герег, працює і ще один депутат ради від фракції «БПП» – Володимир Карпенко. Він займає посаду керуючого відділком.

Варто зазначити, що спочатку до районної ради мав входити і директор «Інтерагроінвесту» – Михайло Коломієць. Однак він від депутатства відмовився, і його місце зайняла Інна Коновалюк. Вона є соціальним працівником у районному територіальному центрі соціального обслуговування непрацездатних громадян. Її чоловік Станіслав Коновалюк також має депутатський мандат та входить до складу Стрижавської сільської ради. Окрім того, є власником фермерського господарства «Валентин». До речі, у 2010 році жінка балотувалася до тієї ж сільради, щоправда від «Сильної України». На двох у подружжя будинок, 4 земельні ділянки, 2 нежитлові приміщення та 11 транспортних засобів.

Григорій Древуш раніше був представником «регіоналів» та входив до Гейсиської сільської ради. Пізніше ж політичні погляди змінив та став членом партії «БПП». Працює бригадиром тракторної бригади у ПСП «Гейсиське». У декларації зазначається, що його родина володіє будинком, 5 земельними ділянками та 2 транспортними засобами.

Ще два представника фракцї «БПП» працюють у Ставищенській ЦРЛ. Зокрема, Юрій Воропай – директор центральної районної лікарні, а Віктор Крамаренко – лікар ортопед-травматолог.

Депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»

Головою фракції ВО «Батьківщина» у райраді, а також і районної організації партії є Олена Берідзе. Варто зазначити, що, за даними громадського руху «Чесно», вона є і постійним «донором» політичної сили. Зокрема, за три роки Берідзе офіційно пожертвувала на користь партії близько 75 тис грн.


Також депутатка вже більше 10 років керує районним краєзнавчим музеєм. Вона має у власності квартиру та дві земельні ділянки, а серед доходів у її декларації вказана благодійна допомога від Київської обласної ради у розмірі 150 тис грн.

Ще одна представниця «Батьківщини» у Ставищенській районній раді Ольга Дишлюк працює бібліотекарем.

Варто зазначити, що  два депутати спочатку не значились у списках обраних від ЦВК, а прийшли на заміну двом пенсіонеркам – Валентині Мущенко та Вірі Степанюк. Мова про Володимира Слизченка та Ігора Тимошенка. Перший свого часу був помічником екс-нардепа Володимира Полочанінова на громадських засадах. Зараз він керівник Ставищенького житлово-комунального підприємства, а також значиться директором благодійного фонду «Батьківщина з вами», який був створений напередодні виборів 2015 року. Цікаво те, що, за даними того ж громадського руху «Чесно», у 2016 особа з такими ж ПІБ, як у вищезгаданого депутата, зробила пожертвування на користь «Самопомочі» у розмірі 15 тис грн.

Варто згадати й те, що, згідно даних сервісу Clarity Project, раніше Володимир Слизченко значився підписантом Ставищенського районного будинку культури. Однак у 2005 році, за дивним збігом обставин, відразу після ремонту будівля згоріла. Причиною вважається підпал, однак особу, яка його вчинила, не встановили й досі.

Наразі ж, згідно декларації депутата, фактичне місце його проживання – у Білій Церкві. Там сім’я Слизченка володіє будинком та земельною ділянкою. Окрім того, у їхній власності є автомобіль та 2 квартири у Києво-Святошинському районі.

Щодо Ігора Тимошенка, то він теж, як і попередній депутат, формально проживає у місті Біла Церква. Можливо, це і є причиною того, що колеги через раз з’являються на сесіях, про що свідчать результати відкритих голосувань. Певний період Тимошенко працював першим заступником директора у ЗАТ «Малинове» філія «Ставищанське», заступником директора з логістики у ТОВ «Ясенсвіт», а потім начальником служби безпеки у декількох підприємствах Києва. Зараз він начальник охорони у агентстві «Антарес».

Павло Бабушкін є керівником Ставищенського відділення «ПриватБанку». У райраді він очолює постійну комісію з питань бюджету та фінансів. У декларації депутата вказано, що він має будинок у Ставищенському районі, квартиру у Білій Церкві, автомобіль, а також тримає 100 тис грн готівкою.

Натомість, Дмитро Гулий – безробітній. На момент виборів він працював комбайнером у Красилівському селянсько-фермерському господарстві «Фортуна». Наразі ж живе на пенсію та виплати від вже згаданого «Інтерагроінвесту», про що свідчить декларація депутата. У власності його родини будинок, транспортний засіб та 9 земельних ділянок у селі Станіславчик.

Депутатська фракція «Аграрної партії України»

Голова фракції «Аграрної партії» у райраді Василь Міщенко. Він проживає у Білій Церкві, однак має у Ставищенському районі аж 46 земельних ділянок (з яких 2 орендує) та 7 будинків. Окрім того, він задекларував автомобіль і мотоцикл, дачу, 2 ділянки у Білоцерківському районі та одну в Таращанському, 520 тис грн, 65 тис доларів та 30 тис євро готівкою. За декларацією, сума його активів більше, ніж у 10 разів, перевищує суму його доходів. Депутат є головою фермерського господарства «Агротерра» та за сумісництвом директором із виробництва агрофірми «Інтерагросервіс», власником ТОВ «Керам-цегла», ТОВ «Красилівське», ТОВ «Сузір’я», ТОВ «Сузір’я-Попружна» та ТОВ «Ставищенське автотранспортне підприємство 13246».

Від «Аграрної партії» до райради входить і чинний голова Ставищенської райдержадміністрації Володимир Репета. Депутатом він є уже два скликання поспіль. На момент виборів був директором «Журавлиського цегельного заводу». РДА ж очолює трохи більше року, і, як зізнавався сам, з районною радою у них цілковите розуміння. Також він числиться директором Ставищенської районної організації незалежної профспілки фермерів та приватних землевласників україни. У декларації Репети – два автомобіля, будинок та 3 земельні ділянки у Ставищенському районі, квартира у Києво-Святошинському та ще одна у столиці.

Наступний депутат – Валерій Медведський – очолює постійну комісію з питань комунальної власності. Він є директором ТОВ «Красиліське», а також за сумісництвом завідуючим господарством у ТОВ «Сузір’я-Попружна». Частками обох підприємств володіє вже згаданий вище Василь Міщенко. Родина Медведського має у власності автомобіль, 5 земельних ділянок, будинок та ще 2 нежитлових приміщення у селі Красилівка.  Окрім доходу від надання майна в оренду та заробітної плати, депутат задекларував подарунок від Київської обласної ради та благодійну допомогу від підприємства «Красилівське» у розмірах 500 грн.

Микола Шпак – проживає у Білій Церкві і працює головним агрономом у «Інтерагросервісі», одним із власників якого є теж Василь Міщенко. Шпак задекларував 408 тис грн та 30 тис доларів готівкою, автомобіль, 5 земельних ділянок у Ставищенському районі, квартиру і гараж у Білій Церкві та ще деяку власність у Вінницькій області. Як показують результати поіменного голосування, на сесіях районної ради Шпак не частий гість.

Анатолій Гудь – пенсіонер, але отримує заробітну плату як водій у тому ж «Інтерагросервісі». Разом з дружиною мають автомобіль, будинок та 3 земельні ділянки у Ставищенському районі.

Депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

Головою фракції «Свободи» та постійної комісії з питань регламенту у Ставищенській райраді є Юрій Деркач. Він близько 10 років був головою Іванівської сільської ради. Наразі ж працює директором санаторно-оздоровчого комплексу «Дружба». Цього року балотувався до Верховної ради, однак вибори програв. Згідно декларації,  володіє квартирою у Києві, будинком та земельною ділянкою у Ставищенському районі.

Депутат Микола Нечай у 2015 році балотувався також до Київської обласної ради, однак необхідної кількості голосів не набрав. Згідно відкритих джерел, є головою та кінцевим бенефіціаром СФГ «Роксолана». Також має 7 земельних ділянок, 3 вантажних автомобіля,  будинок на Ставищенщині, квартиру у Білій Церкві та тримає 950 тис грн готівкою. На його дружині зареєстровані ще 3 земельні ділянки, квартира у Києві та будинок у Білоцерківському районі.

Ще один «свободівець» Борис Ткач є керівником СФГ «Левада». Окрім того, депутат зареєстрований як ФОП, зокрема займається роздрібною торгівлею продуктами харчування. У його декларації 7 житлових будинків, 15 земельних ділянок, гараж і зерновий склад. Окрім того, він володіє 5 транспортними засобами.

Сергій Коновалюк теж приватний підприємець (видом діяльності зазначені роботи із завершення будівництва), однак декларацію має дещо скромнішу. У нього є будинок, автомобіль, дві земельні ділянки, гараж, майстерня. Дача ж наразі будується.

Депутатська фракція партії «Громадянська позиція»

Голова фракції – Анатолій Дерманець. Він перебуває на посаді начальника Ставищенського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, а також значиться кінцевим бенефіціарним власником ФГ «Антонівська діброва», де керівником є його дружина. У власності сім’ї – два автомобілі, будинок та нежитлова будівля і 4 земельні ділянки у районі.

Наступні два депутати, на відміну від своїх колег по раді, є безпартійними. Максим Сторожук на момент виборів був механіком у ТОВ «Ропа-Україна», наразі ж, згідно декларації не працює. Має дві земельні ділянки, будинок та 3 транспортні засоби. Микола Матківський – пенсіонер, але займається підприємницькою діяльністю. Його сім’я володіє 2 автомобілями, 4 житловими будинками та 9 земельними ділянками.

Депутатська фракція «Радикальної партії Олега Ляшка»

Головою цієї фракції у районній раді є Володимир Бакун. Також очолює постійну комісію з питань агропромислового комплексу та земельних відносин На минулорічних парламентських виборах був включений до виборчого списку партії під 184 номером. Наразі є директором та власником приватного підприємства «Терен», яке й приносить йому основний дохід. Він задекларував будинок, 2 нежитлових приміщення, 11 земельних ділянок у Ставищенському районі, та квартиру у Вишневому.

Від «радикалів» у райраді і Василь Мейта. На момент виборів він працював слюсарем у Ставищенському ЖКП, наразі ж машиніст насосних установок у ТОВ «Ясенсвіт». Андрій Лавренюк займає посаду голови споживчого товариства «Журавка».

Депутатська фракція «Українського об’єднання патріотів»

Головою фракції «УКРОПу» у Ставищенській районні раді є Ігор Лавров. На момент виборів він був безробітнім, наразі ж працює майстром дільниці у ТОВ «Генеруюча компанія Укрспецтепло» й, окрім того, отримує матеріальну допомогу від Київського обласного центру зайнятості. Варто зазначити, що на парламентських виборах 2006 року Лавров був включений до виборчого списку «БЮТу» під №226, однак до ВРУ не пройшов. Після зміни політичних поглядів він також робив спробу потрапити до Київської обласної ради у 2015 році, але результат був незмінним.

Від «УКРОПу» до райради входить і чинна керівниця відділу освіти Ставищенської РДА Ольга Плахотнюк. На момент виборів вона ще займала посаду директорки Полковницького НВК. Наразі ж також очолює постійну комісію районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді і спорту, й, окрім того, викладає математику та інформатику. До речі, її чоловік є Полковницьким сільським головою і, за сумісництвом, працює вчителем малювання. Подружжя має у власності автомобіль, будинок та 3 земельні ділянки.

Олександр Федорей, як і попередня депутатка, є безпартійним. Як показують сесійні звіти, у роботі райради активної участі не бере. Наразі працює водієм у ПП «Став-сервіс». Разом із дружиною володіють автомобілем, житловим будинком та 7 земельними ділянками.

Власне, попри те, що Ставищенська районна рада представлена різними політичними силами, працюють депутати досить злагоджено та приймають рішення одноголосно – про це свідчать результати сесій. Однак не всі народні обранці сумлінно виконують свій обов’язок, деякі іноді навіть не турбуються про те, щоб віддати голос і вирішити долю району. Певно, мандат їм потрібен був лише для досягнення особистих цілей. Загалом, рада цього скликання нічим особливим не відзначилася та не принесла району якихось зрушень, тому в історію навряд ввійде. Звісно, на майбутніх виборах зміна електоральних вподобань торкнеться і Ставищенщини. Однак, доводиться припустити, що набір основних гравців району все одно залишиться незмінним. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Євгенія Любомирська
журналістка