#

Політична рокіровка: кого завів Бондарєв у Київську облраду

08.04.2020 05:15
Політична рокіровка: кого завів Бондарєв у Київську облраду
Костянтин Бондарєв

На минулій сесії обласної ради, яка відбулася 17 березня, народний депутат та голова осередку "Батьківщини" Костянтин Бондарєв повідомив про завершення процедури відкликання депутатів, які, за його словами, зрадили інтереси партії. Таким чином, Київська облрада отримала вісім нових депутатів, які ще можуть попрацювати півроку до місцевих виборів. Хто вони – читайте в сьогоднішньому матеріалі

Варто розпочати з того, що наприкінці грудня минулого року про вихід із фракції "Батьківщина" в Київській облраді повідомили відразу 12 депутатів, які не погоджувалися із діями Бондарєва. Саме проти них розпочалася процедура відкликання, але мандат втратили не всі. Зокрема, у лавах "Батьківщини" залишився Олег Кищук, Іван Кудлай, Михайло Сіренко та Микола Швидкий. Чому Бондарєв вирішити їх залишити, невідомо. Але на місця відкликаних депутатів зайшли старі-нові обличчя, які подекуди є досить відомими в політичних колах.

Маріанна Овдієнко

Маріанна Олександрівна є жителькою міста Біла Церква. На минулих президентських та парламентських виборах вона була довіреною особою Юлії Тимошенко, партії "Батьківщина" та кандидата в народні депутати Віктора Світовенка по 92 виборчому округу.

Сергій Гребінь

Новоспечений депутат Сергій Гребінь є жителем села Дрозди Білоцерківського району. На виборах у 2015 році він спробував потрапити до Київської обласної ради від партії "Батьківщина" по 47 виборчому округу, але програв Леоніду Глиняному від партії БПП "Солідарність". Також Гребінь безуспішно балотувався до Білоцерківської районної ради в тому ж 2015 році.

Раніше чоловік був директором державного підприємства "Сквирський завод по виробництву м'ясокісткового борошна "ВЕТСАНУТИЛЬЗАВОД", що знаходиться в селі Пищики Сквирського району. Навколо даного підприємства був серйозний скандал, коли його керівництво відмовлялося приймати на утилізацію туші загиблих курей із "Комплексу Агромарс" у 2018 році, посилаючись на велику завантаженість, хоча журналісти показали порожні майданчики заводу. У Держпродспоживслужбі запевняли, що їхні підприємства просто не в змозі переробити велику кількість тваринних відходів.

Наразі Гребінь є директором фермерського господарства "Добробут-10", що знаходиться у селі Великополовецьке Сквирського району.

Олег Сотніков

Олег Сотніков проживає в місті Ірпінь. У 2015 році балотувався до Київоблради, проте невдало. Того ж року його було обрано депутатом Бучанської міської ради, але нещодавно довелося скласти повноваження у зв’язку з обранням до Київської облради. На минулих виборах до парламенту його включили до списку "білосердечних" під 134 номером. Наразі чоловік є головою Бучанської міської організації партії "Батьківщина".

Сотніков був помічником народного депутата Костянтина Бондарєва у 7 скликанні Верховної Ради. Варто зауважити, що депутат часто робив внески на розвиток партії.

Громадський рух "Чесно" повідомляв, що депутат заощадив найбільшу кількість коштів із-поміж свої колег по Бучанській міськраді. У свою чергу Національне агентство з питань запобігання корупції зазначає, що відображені в декларації активи Сотнікова більше ніж у 10 разів перевищують доходи.

Сотніков займається транспортними перевезеннями у Приірпінні. Також він працював на громадських засадах заступником голови ради перевізників Київської області при КОДА, що, імовірно, дозволяло лобіювати власні інтереси. Також Сотніков є керівником відокремленого підрозділу Громадської організації "Український транспортний союз" у Київській області.

За даними декларації, Сотніков працює менеджером (управителем) на автотранспорті у ТОВ "Ірпінське АТП 13250". Дане підприємство на 50% належить його батьку – Леоніду Сотнікову. Керівником виступає Олександр Лабунський, який є членом виконкому Гостомельської селищної ради. Варто додати, що Лабунський безуспішно балотувався до Києво-Святошинської райради у 2015 році від партії "Опозиційний блок".

"Ірпінське АТП 13250" займається пасажирськими перевезеннями на більше ніж 30 маршрутах у Києві та передмісті. Із діяльністю цієї компанії, яка фактично є монополістом, пов'язано чимало скандалів. Слід нагадати, що з салону маршрутки, яка належить підприємству Сотникова-старшого, в Ірпені випала учениця 10 класу.

Читайте також: Монополіст із Приірпіння, або Чому проїзд на маршрутці вдвічі дорожчий ніж у Києві.

Богдана Гарбар

Жінка проживає в місті Тараща. На виборах 2015 року балотувалася до Таращанської райради та Київської обласної ради, але депутатом так і не стала. Наразі Гарбар керує комунальним закладом Таращанської районної ради "Центр соціально-психологічної реабілітації "Надія".

На президентських виборах 2019 року Грабар була спостерігачем від кандидата Юлії Тимошенко по 92 виборчому округу. Свого часу жінка керувала районною партійною організацією "Батьківщини", проте зараз цю посаду займає Надія Білокобильська.

Віталій Шаравара

Шаравара є жителем міста Біла Церква. На виборах до Фурсівської ОТГ у 2017 році отримав депутатський мандат, балотуючись від партії Юлії Тимошенко. Щоправда, це його перший успішний похід у депутати.

У 2015 році він намагався потрапити з "Батьківщиною" до Київської облради, проте не вдалося. Тоді Шаравара програв вибори представниці "Самопомочі" Наталії Боровській. Також він балотувався до Верховної Ради у 2019 році за списком "Батьківщини", де йому виділили почесне 167 місце.

Віталій Шаравара значиться членом бюро Київської обласної та Білоцерківської міської партійної організації ВО "Батьківщина".

Депутат займається бізнесом, зокрема є співзасновником ТОВ "Автомобільна торгівельна біржа" (зареєстрована у Ставищі). Також він керує Ставищенською філією ТОВ "Компанія Укравто". Окрім того, Шаравара є засновником благодійного фонду "Сила єдності" та ГО "Шлях в Європу" (обидві зареєстровані у Білій Церкві за однією адресою).

У приписі НАЗК до декларації чиновника вказано, що він володіє грошовими активами, кількість яких значно перевищує офіційні доходи всіх членів родини. 

Ігор Кириченко

Ігор Кириченко проживає в місті Фастів. На місцевих виборах 2015 року спробував пройти до Київської обласної ради, але не вдалося. Він став депутатом Фастівської міської ради як перший номер у списку партії "Батьківщина", адже керує міським осередком із 2013 року. Варто додати, що Кириченко регулярно робить внески на рахунок партії.

Кириченко є директором приватного підприємства "Прімсервіс" (зареєстроване в Києві). Ця компанія займається виготовленням прапорів та флагштоків. За даними сервісу ProZorro, із 2016 року "Прімсервіс" отримав державних замовлень на суму понад 1,4 млн грн.

Олександр Колодій

За даними відкритих джерел, Олександр Колодій проживає в Києві. На місцевих виборах 2015 року він балотувався від "Батьківщини" по виборчому округу на Вишгородщині, але програв "опоблоківцю" Роману Буковському. Варто додати, що під кінець каденції Буковський вирішив балотуватися в народні депутати, у чому йому допомагала пісочна "королева" Лариса Ільєнко – нині голова Обухівської райради.

Також відомо, що Колодій є адвокатом. До липня 2019 року працював заступником керуючого справами – начальником юридичного управління в Київській обласній раді.

Колодій є головою відразу трьох громадських організацій: Правозахисний центр "Ідея", "Вишгородчани" та "Центр боротьби з корупцією на Київщині".

Олександр Дзюба

Дзюба є жителем села Сувид Вишгородського району. У 2014 році він намагався пройти до Верховної Ради по 96 виборчому округу, але безуспішно. У 2015 році балотувався на Вишгородщині до Київоблради, але перемогу святкував представник БПП "Солідарність" Андрій Пещерін. Наразі Дзюба є депутатом Вишгородської райради. Варто додати, що його батько був народним депутатом України І скликання.  

Свого часу Дзюба служив у СБУ, але звільнився та почав працювати помічником-консультантом нардепа Юрія Гнаткевича у 5 та 6 скликанні парламенту. 

Зараз чоловік є головою правління кооперативу з будівництва та експлуатації гаражів "Перемога" у Києві, засновником ТОВ "Енерговерба" (село Сувид), що займається сільським господарством. Депутат є співзасновником благодійного фонду "З відкритим серцем у майбутнє" та громадської організації "Народна рада міста Вишгород та Вишгородського району". 

 Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram