#

Погрози, підкуп і стриптиз-клуб: як міліцейська братія захопили Вишневе

16.11.2017 06:04
Погрози, підкуп і стриптиз-клуб: як міліцейська братія захопили Вишневе
Присяжнюк протиснув Дікова, який тепер керує Вишневим

Хаотична забудова, ігнорування інфраструктурних проблем, катастрофа з нехваткою шкіл и дитсадків – основні проблеми міст-супутників Києва. Втім, у Вишневого був шанс уникнути такого розвитку подій. Чому так не сталося, і як за часів Януковича «рейдернули» Вишневе-місто, про це читайте в нашому матеріалі

Все почалося з того, що в 2010 році в місті з'явилася креативна група молодих людей на чолі з Миколою Ляшенком, незважаючи на тиск з боку Партії регіонів зуміли перемогти на мерських виборах міста. Не в останню чергу, це пояснювалося тим, що вони за півроку до виборів двічі пройшли всі двори, наочно пояснюючи місцевим жителям ідеї розвитку Вишневого.

Але недовго музика грала: тодішній голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк поставив перед собою завдання повністю зачистити область під себе і ПР. І виявилося, що майже весь столичний регіон знаходиться під ковпаком, крім невеликого містечка, де мером стала абсолютно непідконтрольна йому людина. Більш того, в Ляшенка незважаючи на партійну строкатість міськради навіть була, нехай і ситуативна, але своя більшість.

Екс-голова Київської ОДА Микола Присяжнюк

Подвійний генерал (він встиг піднятися по кар'єрних сходах в СБУ і МВС) спочатку намагався домовитися з Ляшенком (він любив проводити співбесіди з мерами у себе в кабінеті), але це не вдалося. І тоді він почав діяти надзвичайно жорстко: Ляшенка почали тягати на допити, звинувачуючи в корупції, депутати облради відверто погрожували йому. Що ж стосується міськради, то як розповідають учасники подій 6-7-річної давності, такого шаленого тиску на депутатський корпус ніхто не бачив ні до ні після цього. «Депутатів, у яких був бізнес, буквально ламали через коліно. Перевірки податкової, маски-шоу, арешти майна - все було», - розповів «Моїй Київщині» колишній депутат Вишневої міськради, який побажав не називати своє прізвище.

Микола Ляшенко

Був і пофракційного підхід. Зокрема, міську фракцію «УДАР» переконувати в необхідності відставки мера Ляшенко взявся ніхто інший, як нинішній нардеп від БПП, близький до чинного мера Києва Віталія Кличка Артур Палатний. Причому, він запросив депутатів на зустріч в ... стриптиз-клуб РІО, який знаходиться за адресою вул. Богдана Хмельницького 30/10. В цьому будинку, до речі, знаходиться квартира Віталія Кличка. «Палатний довго умовляв нас проголосувати за відставку Ляшенко. Останньою крапкою стала поява на зустрічі Віталія Кличка. Майже вся фракція крім одного депутата проголосувала, так як їм сказали », - розповів нам один з присутніх на цій зустрічі. Після розмови, як розповідає колишній член міськради Вишневого, Артур Палатний прямо при депутатах подзвонив Присяжнюку і повідомив про позитивне рішення. І це незважаючи на те, що тоді, в 2011 році, «УДАР» нібито знаходився в повній опозиції до влади. Уже через кілька днів депутатів- зрадників з різних фракцій запросили до Київської ОДА, де особисто Присяжнюк питав у них про їхні проблеми, обіцяючи їх вирішити.

Після результативного голосування за звільнення Ляшенка, в.о. мера став Ілля Діков, який був секретарем міськради. «Регіонал», підполковник міліції у відставці Діков нібито досить швидко знайшов спільну мову з «генерал-губернатором» Присяжнюком. Хоча і перший час у Вишневому першу скрипку грав депутат міськради від ПР, скандальний забудовник Сергій Кафтя. Спеціально для того, щоб Діков остаточно закріпився в місті у Вишневому були оголошені позачергові вибори.

 

Ілля Діков, мер Вишневого

У той же час для того, щоб Ляшенко знову не балотувався на мера Вишневого, оскільки міг би перемогти, Присяжнюк вирішив остаточно вивести його з дистанції. І запропонував йому крісло заступника голови Києво-Святошинської РДА з питань будівництва. І той погодився. Пізніше, під час висунення кандидата Дікова в мери Присяжнюк зазначив у своєму виступі перед однопартійцями, що «Ляшенко не така вже і погана людина», оскільки вирішив «більше не висувати кандидатуру на посаду міського голови  Вишневого».

Всі питання відпали: і Діков став мером. Що ж до Ляшенка, то він потім став заступником голови Києво-Святошинської РДА з питань охорони здоров'я та до сих пір знаходиться в цій системі. У 2015 році на місцевих виборах Ляшенко став депутатом Київської облради від «Укропу».

Тоді ж Дікову вдалося вдруге стати мером Вишневого, щоправда, йшов він вже не як «регіонал», а як самовисуванець. Правда, тепер у нього і його друзів, які як і він давно зав'язані на міліцію, є повний карт-бланш: під ним абсолютна більшість «підгодованих» депутатів в міськраді, а свої люди розкидані по всіх фракціях. Більшість слухняно голосує за черговий дерибан землі - і ніяких проблем ...

Контроль настільки жорсткий, що в місті фактично діє своя, приватна правоохоронна система. Нею займається Сергій Гулієв, який свого часу побував заступником мера в Боярці, а зараз переїхав в Вишневе. За словами місцевих чиновників, роль Гулієва в будівельних схемах дуже велика. Втім, варто зазначити, що він також має серйозні зв'язки в правоохоронних структурах, очолюючи поліцейську атестаційну комісію в Головному управлінні Нацполіції в Київській області. При цьому він особливо не приховує той факт, що зараз він орієнтується на заступника міністра внутрішніх справ, колишнього голову Нацполіції Київської області Вадима Трояна.

 

Сергій Гулієв разом з Вадимом Трояном

Втім, це не завадило Гулієву створити охоронну фірму ТОВ "Департамент охорони", яка фактично підміняє функції поліції. Зокрема, вони встановили власну сучасну систему відеоспостереження. Втім, проблема полягає в тому, що Нацполіція не контролює ці відеокамери і змушена ходити з простягнутою рукою до Гулієва. І це при тому, що ця приватна фірма фінансується з бюджету міста ...

Загалом, колишні міліціонери керують містом так, як вони вважають за потрібне. І якщо з охороною правопорядку, можливо, в Вишневому не так все і погано, то з іншим є серйозні проблеми. Повальне будівництво може в майбутньому перетворити зелене містечко на кам'яні джунглі. Втім, Дікову і його команді, схоже, на це глибоко наплювати.

 

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram