#

Новобудови Київщини: житловий комплекс "7'я"

19.07.2021 08:00
Новобудови Київщини: житловий комплекс "7'я"
ЖК "7'я"

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичного регіону. Нещодавно ми розповідали про житловий комплекс "Гостомель Residence" – один із найбільш розпіарених у передмісті Києва, а сьогодні мова піде про ЖК "7’я" у Щасливому Бориспільського району

Як виглядає житловий комплекс "7’я"?

Доволі розрекламований ЖК "7’я" будується у селі Щасливе Бориспільського району, яке можна назвати одним з найближчих передмість столиці – село розташоване всього в 7 км від Києва в східному напрямку. Новий житловий комплекс має з’явитися на вулиці Лесі Українки 2А. Поблизу розташовані ЖК "Тріумф Софіївський", "Щасливі проліски", "Urban Ranch", "Новосельцево", "O2 Residence".


Вигляд побудованих будинків

За офіційними даними, житловий комплекс "7'я" об'єднуватиме п'ять будинків, які позиціонуються у сегменті економ-класу та матимуть від п’яти до восьми поверхів. Візуально це три будинки, оскільки №№1-3 і №№2-4 об'єднані, а п'ятий розташований в формі літери "П" між ними.  Зважаючи на масштаби будівництва комплекс будувався у кілька черг. В експлуатацію із затримками були здані чотири будинки, а п’ятий будинок наразі будується. Зауважимо, що "7’я" зводять за технологією цегляної кладки із керамічної цегли. Фасади утеплені мінеральною ватою товщиною 150 мм, а потім поштукатурені в бежево-сірих тонах. Щоб не псувати зовнішній вигляд будинків кондиціонерними блоками, забудовник завбачливо встановив на фасади спеціальні кошики. Опалюватися будинки будуть завдяки автономній котельні.

До того ж, житловий комплекс будується за концепцією експлуатований дах, тому майбутні інвестори можуть придбати квартиру із власною терасою. Доступ на територію комплексу – вільний, тут є наземна парковка, дитячі майданчики та спортивні об’єкти.  


Двір житлового комплексу

Які ціни на квартири?

Усього в комплексі "7'я" заплановано 788 квартир – від 10 до 4 в кожній секції. У першому, п'ятиповерховому будинку, ліфти не передбачені, а в інших будинках, висота яких 8 поверхів, буде по одному вантажопасажирському ліфті на секцію. У першій черзі будівництва квартири в ЖК "7'я" здавалися з обробкою, але потім забудовник прийняв рішення передавати житло інвесторам без неї.

Також забудовник встановлює металеві вхідні двері з двома замками та МДФ-накладками, радіатори тепла, двокамерні склопакети і двоконтурні котли Protherm Jaguar. Також в кожній квартирі буде рекуператор – спеціальна витяжна установка, яка виводить з приміщення повітря і наповнює його свіжим з вулиці. Міжкімнатні перегородки в квартирах виконані з гіпсових блоків, тому перепланування можна зробити без особливих зусиль.

Варто зауважити, що житловий фонд "7’я" доволі різноманітний – забудовник пропонує потенційним інвесторам смарт-квартири, квартири-студії, одно-, дво-, трикімнатні помешкання та дворівневі апартаменти. А також тут можна придбати комори та нежитлові приміщення.

Попри те, що ЖК "7’я" позиціонують у сегменті економ-класу квартири тут доволі просторі. До речі, смарт (47,6 кв м) та квартири-студії (32 кв м) наразі продані. За квадратний метр цих квартир забудовники платили по 15 100 грн. Однокімнатні квартири представлені площею 37-42 кв м, двокімнатні – 54-77 кв м, а площа трикімнатних апартаментів варіюється від 82 до 93 кв м. Дворівневі квартири також доволі просторі – від 81 до 127 кв м.

За даними сайту Bild.ua, за один квадратний метр однокімнатної квартири інвестору доведеться віддати 24 900 грн, квадратний метр двокімнатних апартаментів вартує 21 900 грн. А от трикімнатні квартири традиційно трохи дешевші – 19 100 грн. Ціна за квадратний метр дворівневих апартаментів варіюється від 19 100 до 21 900 грн.

Вважається, перевагою житлового комплексу "7’я" є квартири зі смарт-плануваннями – кухня тут об'єднана із вітальнею, а санвузол суміщений. Квартири смарт мають більше простору в гостьовій зоні і розумно мінімізовані в спальні. За рахунок цього навіть найскромніша однокімнатна квартира стає дуже комфортною.

Найголовніше, що ціни на ці квартири набагато нижчі, а по метражу відповідають своїм "стандартним" аналогам, тобто однокімнатне помешкання смарт прирівнюється до звичної двокімнатної квартири.

Ознайомитися з плануваннями та фото ходу будівництва можна на офіційному сайті комплексу.

Варто сказати, що міжквартирні перегородки будуть цегляними, а міжкімнатні – з гіпсових блоків. Інвесторам обіцяють, що забудовник зробить в квартирах стяжку підлоги, окрім санвузлів, і обштукатурить цегляні стіни. Всі інші оздоблювальні роботи майбутні власники квартир будуть виконувати самостійно. З інженерних систем забудовник обіцяє завести в квартири електрику, газ, воду і каналізацію, однак покупку газового котла, труб, радіаторів і їх монтаж інвестор буде оплачувати окремо.


Під'їзди комплексу виконані у жовто-коричневих тонах

Хто будує ЖК "7’я"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва виступив Рожманов Іван Володимирович, дивелопером та інвестором будівництва буде ОК ЖБК "Domira Group", а генеральним підрядником – ТОВ "Інвайт корп".

Варто сказати, що окрім ЖК "7’я" ОК ЖБК "Domira Group" побудувала житлові комплекси "Мюнхаузен", "Мюнхаузен 2", "Баск&Вілль", "Будиночок на Пушкінській", "Талісман", "Талісман 2".

За даними, Іван Рожманов, окрім ОК ЖБК "Domira Group", є також засновником та співзасновником ТОВ "Скіфт", "Вітван" та "Кворумбудінвест". Є інформація, що власника цих компаній інспекція ДАБК Ірпінської міської ради притягала до відповідальності за порушення містобудівного законодавства. До того ж Іван Рожманов є фігурантом кримінального провадження № 12017110100002135. Відомо, що 27 вересня 2017 року приблизно о 18:48, під час проведення будівельних робіт на п’ятому поверсі недобудованого ЖК "7’я" унаслідок порушення правил безпеки на виробництві робочий впав з висоти та отримав тілесні ушкодження.

Окрім цього, Іван Рожманов замішаний у скандалі із незаконною забудовою табору "Зоркий". Що цікаво, власник "будівельної імперії" зареєстрований в гуртожитку по вулиці Троїцькій.


Етапи будівництва ЖК

Чи законно будують житловий комплекс у Щасливому?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, функціональне та цільове призначення земельних ділянок приватної власності, на яких будують ЖК передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником.

Земельні ділянки, на яких будується ЖК, належать різним приватним особам, із якими замовник будівництва Рожманов Іван Володимирович уклав договори суперфіцію, дія яких закінчується в кінці 2021, 2025 і 2026 років.

Згідно з даними державного реєстру речових прав, земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, не знаходиться під арештом, а забудовник не має податкового боргу ні перед державним, ні перед місцевим бюджетами. Повідомлення про початок будівельних робіт для СС3 та ліцензія генпідрядника зареєстрована в реєстрі будівельної діяльності. Однак варто зауважити, що деякі квартири ЖК знаходяться в іпотеці.

Що цікаво, документами щодо земельних ділянок цікавилися прокурори. У 2019 році суд надав доступ до цієї інформації. Суть справи полягає в тому, що ЖК розташований в 50-кілометровій зоні аеропорту "Жуляни" і дозвіл на будівництво та містобудівні умови і обмеження були видані нібито незаконно, зокрема, з порушеннями висотності та місця розташування.

До того ж, є інформація, що комплекс будується на ділянках, які місцева влада виділила учасникам АТО. Ці ділянки були віддані під будівництво ЖК в обмін на квартири в новобудові.

Як стати інвестором будівництва житлового комплексу в Щасливому?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, схема придбання житла в цій новобудові здійснюється через інститути спільного інвестування за інвестиційним договором та регулюється Законом України "Про інвестиційну діяльність".

У цій схемі беруть участь:

  • інвестор – фізична особа, яка купує об'єкт нерухомості в майбутньому шляхом внесення інвестиційних внесків;
  • фонд – фінансова компанія, яка бере інвестиційні внески від інвестора з метою фінансування будівництва об'єкта. Це може бути корпоративний (КІФ) або пайовий фонди (ПІФ);
  • компанія з управління активів (КУА), яка діє від імені фонду;
  • забудовник – підрядна організація, яка здійснює безпосередньо роботи з будівництва будинку.

Потенційним покупцям квартири у цьому ЖК слід знати, що інвестиційний договір не є правовстановлюючим документом, за яким можна оформити право власності на об'єкт нерухомого майна, оскільки предметом цього договору є інвестиційна участь у будівництві будинку. Перехід права власності на інвестора відбувається після укладення договору купівлі-продажу та реєстрації права власності в Реєстрі майнових прав на нерухоме майно. Слід також зауважити, що інвестор зможе отримати квартиру у власність тільки після введення будинку в експлуатацію.

Варто сказати, що інвестиції через інвестиційні фонди оформляються інвестиційним договором, який не підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню, відповідно на першому етапі – податки і збори в цій схемі відсутні. Однак, інвестиційний договір після введення будинку в експлуатацію передбачає підписання договору купівлі-продажу з метою передачі права власності інвестору, при якому необхідно сплати 1% від суми договору – державне мито та 1% – збір до пенсійного фонду.

Також варто зауважити, що в договорі не прописані пункти про штрафні санкції для покупців та продавців, однак вказані терміни повернення коштів у разі розірвання договору, зокрема протягом 45 календарних днів із дати розірвання.

Зауважимо, що забудовник пропонує різні варіанти придбання житла – від оплати повної вартості помешкання до купівлі на виплат. Квартиру в ЖК "7’я" можна придбати в кредит на строк від 1 до 7 років під 10-18% річних або на виплат до закінчення будівництва із першим внеском 20% від суми вартості житла.

Варто сказати, що на форумах мешканці вже готових будинків пишуть про часту відключення електроенергії, а разом з тим і води.


Відгуки мешканців ЖК

Інфраструктура та благоустрій

Житловий комплекс "7’я" розташований доволі близько до столиці – дорога до станції метро "Бориспільська" займе трохи більше 10 хв. Також поблизу комплексу є лікарня, продуктовий магазин, дві школи, дитячий садок "Ромашка", а також неподалік протікає річка Демидівка, де можна провести дозвілля.

Окрім цього, у селі Щасливе є продуктовий супермаркет "АТБ", кілька кафе, безліч аптек, хімчистка та поштові відділення. Також тут нещодавно добудували двоповерхову амбулаторію, де ведуть прийом лікарі основних спеціальностей.

Цокольні поверхи в житловому комплексі віддані під комерційні приміщення, тому у відділі продажів обіцяють: скоро на території комплексу з'явиться вся необхідна інфраструктура. Поки ж тут працює невеличкий продуктовий магазинчик, палатка з розливним пивом, дитячий магазин "Дочки & Синочки" та салон краси.

Дитячі майданчики на території комплексу

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка