#

Новобудови Київщини: найбільший ЖК Крюківщини "Благород"

12.05.2021 08:06
Новобудови Київщини: найбільший ЖК Крюківщини "Благород"
Інсталяція ЖК

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичного регіону. Раніше ми писали про житловий комплекс "Зеніт", а сьогодні мова піде про "місто в місті" – ЖК "Благород", який зводять у Крюківщині Бучанського району

Як виглядає житловий комплекс "Благород"?

Житловий комплекс, а точніше цілий самостійний квартал, будується в Крюківщині Бучанського району та має стати найбільшим ЖК в селищі. Загалом передбачено будівництво 25-ти десятиповерхових будинків, які позиціонуються в сегменті комфорт-класу. Поруч із ЖК розташовані комплекси "Молодіжне містечко", "iHome", "Оранж Парк" та "Європейське місто". 

За даними сайту Bild.ua, територія комплексу займе аж 50 га землі. В цілому, "Благород" має вміщати понад три тисячі квартир, тому очевидно, що будівництво такого масштабу передбачає й зведення необхідних для життя об’єктів інфраструктури. За словами забудовника, тут мають побудувати школу, декілька дитячих садочків, магазини, банки, спорткомплекс, аптеки, ресторан та навіть власну поліклініку. До того ж, перший дитячий садочок обіцяли відкрити одночасно із здачею в експлуатацію першої черги комплексу. Як відомо, перший будинок "Благороду" мали би добудувати ще в третьому кварталі 2019 року, однак будівництво й досі незавершене.


Вигляд ЖК згори

За даними сайту Bild.ua, ЖК "Благород" будують за монолітно-каркасною технологією із керамічної цегли. Будинки комплексу утеплять мінеральною ватою, а фасад поштукатурять. Завдяки панорамним вікнам у квартирах завжди буде багато світла, а індивідуальна система опалення зробить мешканців абсолютно незалежними від міської тепломережі. Загалом, у комплексі передбачено зведення 3232 квартир, із яких потенційні інвестори можуть обрати зручний їм варіант житла: дворівневі, одно- та двокімнатні квартири.

Окрім цього, проєктом комплексу заплановано зведення комерційних приміщень на перших поверхах будинків, де розмістять різні сервіси, що дозволить отримувати всі необхідні послуги, не залишаючи території містечка. Зауважимо, що територія комплексу обгороджена парканом, доступ здійснюватиметься за допомогою електронно-карткової системи. У кожному будинку буде домофон та вахтер. Для автомобілів потенційних інвесторів запроєктований паркінг, який знаходитиметься під охороною та цілодобовим відеоспостереженням. Також тут передбачено зведення п’яти дитячих майданчиків, міні-поля для футболу, багатофункціонального міні-поля та ігрового комплексу. 


Хід будівництва

Які ціни на квартири?

У кожній секції майбутнього будинку на поверсі заплановано по 14 квартир, а на дев’ятому та десятому поверхах розташуються дворівневі апартаменти. Таким чином, у кожному під'їзді буде близько 112 квартир, мешканців яких розвозити по поверхах буде один вантажно-пасажирський ліфт. Окрім цього, на кожному поверсі в цьому ЖК є окремий простір для зберігання дитячих візочків. 

Отож потенційні інвестори мають змогу придбати одну із квартир житлового фонду "Благороду" та вибирати серед одно- і двокімнатних, а також дворівневих квартир той варіант, який їм підходить найбільше за плануванням та ціною. За даними сайту Bild.ua, за один квадратний метр однокімнатної квартири площею 33 кв м забудовник просить аж 20 800 грн, двокімнатне помешкання площею 55 кв м вартувало 13 000 грн за один кв м, а дворівневе житло, площею від 69 до 101 м кв, коштує 16 650 грн за кв м. 

Слід сказати, що забудовник обіцяє інвесторам виконати в квартирах підготовчі ремонтні роботи: мають встановити двоконтурний газовий котел і змонтувати систему опалення, а також провести в квартиру воду та електрику. На стінах буде гіпсова штукатурка, а на підлозі – стяжка. Вікна забудовник обіцяє встановлювати енергозберігаючі, двокамерні, а двері – металеві. Також квартири будуть укомплектовані лічильниками енергоресурсів. Із детальним плануванням усіх доступних квартир в житловому комплексі "Благород" можна ознайомитися на сайті забудовника.

Придбати помешкання у "Благороді" можна оплативши одразу всю суму вартості квартири або ж купити житло на виплат строком до 18 місяців. Для оформлення договору необхідні паспорт, ідентифікаційний код та дозвіл чоловіка/дружини в окремих випадках.


Вигляд будинку зсередини

Хто будує житловий комплекс у Крюківщині?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовниками будівництва житлового комплексу "Благород" є Дубовий Богдан Віталійович та Дубовий Валентин Іванович, девелопером та інвестором виступило "INVIDE Holding", а генеральним підрядником – ТОВ "Будівельний альянс Будкомфорт". 

Що цікаво, "INVIDE Holding" присвоєний такий же код ЄДРПОУ (38097688), що й ТОВ "Північна будівельна компанія" ("ПБК"), кінцевим бенефіціарним власником якого є Дубовий Віталій Іванович. Слід сказати, що INVIDE Holding – це торгова марка, яка яка наразі перебуває на етапі реєстрації, що зазвичай займає до пів року. За даними фахівців Bildcontrol.ua, найімовірніше, що торгова марка INVIDE Holding – нова на ринку нерухомості, однак забудовник залишився той самий, тому код ЄДРПОУ ТОВ "ПБК" та INVIDE Holding збігаються, допоки торгова марка не з'явиться в реєстрі.      

Зауважимо, що дослідити наявність будь-яких зв’язків між однофамільцями Богданом, Валентином та Віталієм Дубовими, які безпосередньо мають стосунок до будівництва ЖК, не вдалося.


Чи законно зводять "Благород"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, цільове та функціональне призначення земельних ділянок (до речі, приватної власності), на яких зводять ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником.

Зауважимо, що замовники будівництва Дубовий Богдан Віталійович та Дубовий Валентин Іванович уклали договір суперфіцію із власником землі Тимченком Анатолієм Миколайовичем. Цей документ згадується в містобудівних умовах і обмеженнях. Окрім цього, ні земельна ділянка, ні сам об’єкт будівництва не знаходяться під арештом. Варто зауважити, що територія забудови займає 26 кадастрових ділянок (50 га землі), але будівництво ЖК наразі ведеться тільки на шести. Що цікаво, договір суперфіцію із замовниками був укладений лише щодо чотирьох земельних ділянок.

Інфраструктура та благоустрій

Житловий комплекс "Благород" зводять у доволі мальовничому місці поблизу кількох озер та парку "Крюківщина". Навпроти комплексу розташований ще один новий житловий квартал з багатою інфраструктурою, яка доступна і для мешканців "Благорода". Тут функціонують продовольчий і будівельний магазини, дитячий магазин і магазин одягу, зоомагазин і бар. Супермаркет будівельних матеріалів "Домосвіт" знаходиться в 6 хвилинах ходи, а за 10 хвилин можна дійти до продуктового гіпермаркету Novus.

На маршрутних таксі №№ 427 і 723, які зупиняються прямо навпроти комплексу, можна доїхати до станції метро "Виставковий центр", а дорога до станції метро "Теремки" на власному автомобілі займе близько 13 хвилин.

Окрім цього, забудовник обіцяє облаштувати фонтан, альтанки, зони відпочинку, місця для барбекю та місця для вигулу собак, сквер та пішохідну алею.


Інсталяція ЖК

Як стати інвестором будівництва ЖК "Благород" та чи варто це робити?

Інвестору пропонують підписати договір про пайову участь у кооперативі. Така схема залучення коштів не передбачена Законом України "Про інвестиційну діяльність", але такі дії регулюються іншими нормативно-правовими актами.

Житлово-будівельний кооператив (ЖБК) – юридична особа, утворена фізичними і / або юридичними особами на добровільних засадах, для участі в будівництві або реконструкції житлового будинку (будинків) і подальшої його експлуатації. ЖБК інвестори (покупці) стають асоційованими членами кооперативу з правом дорадчого голосу. Інвестор (майбутній асоційований член кооперативу) вносить в кооператив вступний внесок і пай у порядку та розмірі, передбаченому статутом і договором (договір про пайову участь в кооперативі).

Цікаво, що після введення будинку в експлуатацію право власності на квартири оформляється на житлово-будівельний кооператив. Після цього укладається договір міни паю асоційованого члена кооперативу на саму квартиру. На підставі нотаріально посвідченого і зареєстрованого договору міни покупець (інвестор) отримує право власності на квартиру, відповідно до статті 334 Цивільного кодексу України.

Відповідно до статті 715 ЦК України, за договором міни (бартеру) кожна зі сторін зобов'язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший. Уклавши договір, кожна сторона втрачає право власності на товар, який передає в обмін і надає право власності на товар, який вимінює. Отже договір міни, як і договір купівлі-продажу, належить до договорів, що опосередковують перехід права власності.

Міна вважається одним із найдавніших цивільно-правових договорів. До появи купівлі-продажу, коли обіг товарів відбувався у формі обміну речі на річ, міна була основним контрактом, що укладався за часів римського цивільного права. Із часом її майже повністю витіснила купівля-продаж.

У договорі про пайову участь член ЖБК повинен передбачити порядок оплати і розмір внесків, порядок отримання квартири, опису її характеристик, відповідальність і порядок виходу з ЖБК.

Серед переваг купівлі квадратних метрів у ЖБК слід зазначити такі:

  • можливість оплати пайових внесків у міру ходу будівництва будинку;
  • члени ЖБК можуть самостійно переобирати керівника ЖБК і мають доступ до фінансової інформації кооперативу. Відповідно, кожен із учасників має право відслідковувати витрату коштів, вкладених у будівництво об'єкта. Але це не відноситься до асоційованих членів;
  • пайові внески не підлягають оподаткуванню.

Основні ризики:

  • кооператив має право залучати кошти для будівництва до отримання дозвільної документації. На оплату підрядним організаціям фінансів може не вистачити;
  • ЖБК зобов'язаний вести реєстр членів та пайових внесків, але по факту відсутній будь-який контроль фінансових потоків залучених коштів;
  • неможливість асоційованого члена ЖБК впливати на рішення загальних зборів і правління, що не дає гарантій контролю і обліку процесу фінансування і будівництва об'єкта. Як наслідок, можливість у ЖБК нецільового використання коштів;
  • можливі подвійні перепродажі квартир;
  • конфлікти і судові суперечки серед членів ЖБК;
  • ЖБК відповідає за своїми зобов'язаннями всім своїм майном, у тому числі майбутніми квартирами;
  • до переоформлення членом ЖБК квартири на себе, її власником є кооператив;
  • додаткові витрати при реєстрації договору міни (податки, вартість нотаріальних послуг).

Варто зауважити, що замовником будівництва "Благороду", як уже зазначалося, є Дубовий Богдан Віталійович. Людина з таким же прізвищем виступає і замовником будівництва ЖК "Молодіжне містечко", а в якості генпідрядника на цих двох об'єктах фігурує одна і та ж компанія. Тому, цілком ймовірно, що ці два об’єкти будують одні і ті ж особи. У такому разі потенційним інвесторам "Благороду" варто бути готовим до тих самих системних непорозумінь, що й інвесторам та мешканцям ЖК "Молодіжне містечко". Більшість жителів цього комплексу говорять про проблеми із електроенергією, водо- та газопостачанням. 



Думки користувачів на форумі

Такі ж проблеми із комунікаціями обговорюють й мешканці ЖК "Благород". Відповідно до технічних умов усі необхідні комунікації мають підвести з Києва, однак коли це зроблять – невідомо. 



Думки користувачів на форумах

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка