#

Голова Нацполіції області Андрій Нєбитов розповів про просування резонансних кримінальних справ

22.12.2020 11:24
Голова Нацполіції області Андрій Нєбитов розповів про просування резонансних кримінальних справ
Фото з мережі інтернет

Впродовж 2020 року на Київщині було скоєно низку резонансних злочинів. Тож, «Моя Київщина» дізнавалась, на яких етапах та як просувається розслідування кримінальних справ. Підбиваючи підсумки року начальник головного управління нацполіції у Київській області  Андрій Нєбитов відповів на питання журналістів.

Насамперед цікаво, яка ситуація із розслідуванням доволі гучної  справи – убивства екс-поліцейськими 5-річного Кирила Тлявова в Переяславі?

ДБР давно закінчило розслідування. Кримінальне провадження з обвинувальним актом спрямовано до суду.  Наразі тривають судові засідання, але останнім часом виникла ситуація щодо продовження термінів утримання під вартою одного з підозрюваних. 9 грудня нам надійшла інформація, що він отримав позитивний тест на корона вірус. Тому ми вимушені були діяти разом з прокуратурою з урахуванням думки суду, щоб забезпечити безпеку іншим учасника судового процесу.  Згідно доручення прокуратури ми робили доставку відповідним конвоєм з лікарні до зали судового засідання. Ми розуміємо, що справа в суспільстві викликає певний резонанс , тому поліція Київської області зробить все від нас залежне. За моєю інформацією, вже невдовзі, в лютому, судом має бути прийнято рішення щодо притягнення їх вже до кримінальної відповідальності за скоєні злочини.  Наскільки мені відомо, цих чоловіків притягають за ч. 4 ст. 296

Є дуже цікавий момент по справі зґвалтування жінки поліцейськими в Кагарлику, де адвокатом потерпілої сторони є колишня нардеп, яка, на погляд спостерігачів намагається зробити політичну справу з цього процесу.  Чи вважаєте ви цю справу політично накрученою?

 Перш за все, мені важко говорити в плані політичної накрученості , адже ми не розслідуємо це кримінальне провадження. З самого початку ми зібрали найсуттєвіші докази, які свідчили про причетність осіб до вчинення певних злочинних дій.  Далі всю інформацію ми передали слідчим ДБР які в подальшому розслідували це кримінальне провадження. Поліція Київської області до цього часу забезпечує безпеку потерпілій за її персональною заявою, аби з нею нічого не сталося.  Щодо політичної складової цієї справи, то так, ми бачили що там було дуже багато політики, яка насамперед шкодила об’єктивному встановленні істини.  Наразі розслідування вже закінчене, обвинувальний акт спрямований до суду, який буде приймати рішення щодо винуватості і яку міру покарання будуть нести колишні працівники поліції.

Наскільки обтяжує їхню вину те, що вони були працівниками поліції?

Дуже суттєво, не в плані юридичної відповідальності, а саме в плані суспільної відповідальності. Адже будь яка інша професія не викликала б у суспільстві такий резонанс. Якщо злочин вчиняється саме працівником поліції, то суспільство вимагає «крові» і є дуже агресивно налаштованим. А що найгірше, що ця агресія спрямовується не на конкретного працівника, а в бік усієї поліції. 

Перестрілка у Броварах, яка сталась наприкінці весни через розподіл пассажиропотоку, також стала однією із гучних справ. Все ж які причини конфлікту, чи встановлені замовники та чи вчасним було реагування та прибуття поліції?

Ця резонансна подія, а саме стрілянина для нас була неочікуваною. Підкреслюю, основні події відбувались не на території Київської області та Броварів, але, на жаль ,розв’язка  була саме там. Я вважаю відмінною реакцію нарядів груп реагування  патрульної поліції Броварів по затриманню усіх учасників стрілянини. Спочатку, до 10 осіб були затримані на місці, і в подальшому була оголошена спеціальна поліцейська операція, де ми вже затримували осіб, які рухались по напрямкам до себе додому у Вінницьку область. В подальшому слідчі встановлювали всіх основних учасників цієї стрілянини.  Думаю, це одна з безпрецедентних справ, коли ми маємо 46 осіб, які підозрюються у вчиненні цього злочину. Слідство наразі вже закінчено, а сторони кримінального провадження вже ознайомлюються з матеріалами справи, готуються до передачі обвинувальні акти до суду. З боку Броварів ми розслідували і кваліфікували дії підозрюваних за ст.. 257 КК (бандитизм та хуліганські дії. Крім цього, дії вінницьких кваліфікували за ч.4. ст..296 КК (хуліганство з використанням вогнепальної зброї). Причини конфлікту встановлені. Насамперед, це контроль за маршрутними перевезеннями між двома власниками. Під час розслідування жоден з цих власників, директорів цих фірм, працівників маршрутів не підтвердили інформацію про конфлікт. Повідомляли, що в них все добре і немає жодних непорозумінь і категорично заперечили свою причетність до цієї стрілянини.  Ми в подальшому під час слідства спостерігали за цими маршрутами, тому наразі ніяких конфліктів немає. Тому, можна припустити, що люди між собою домовились. Щодо організаторів цих подій, вони встановлені., як з Вінницького так і з Броварського боку. 

Стрілянина сталась і у місті Українка на початку осені. Наскільки відомо збройний конфлікт відбувся між спортсменами та громадянами іншої держави. Що вдалося з’ясувати слідству і на якому воно етапі?

Ми дуже ретельно розбиралися в тому, чому і за яких обставин це відбулось. Дійсно, цей конфлікт відбувся на побутовому грунті . у нас є достатньо доказів, що в одному із Українських спортзалів тренувалися молоді хлопці і відносно одного з них інший застосував надмірну силу.  На відео видно конфлікт, який в подальшому переріс в розбірки між їхніми старшими братами та родичами.  Після цього вихідці з кавказького регіону прибули до Українки, а потім відбувся  конфлікт і один із громадян чеченської республіки використав пістолет для стрільби пневматичними набоями. Навздогін вже місцеві жителі використовують у відповідь зброю для полювання.  Двох з них і особу, яка розпочала цю стрілянину карним розшуком області встановлено та затримано. Наразі вони притягаються до відповідальності. Інші шестеро активних учасників оголошені в розшук.

Чи скандальний інцидент зі стріляниною в місті Українка пов’язаний із звільненнням з посади заступника начальника обласного главку поліції Сергія Рекуна та переводом його до Хмельницької області?

Ні, абсолютно. Перехід пов’язаний з підсиленням слідства у Хмельницькій області , де є низка резонансних справ. Мені також важко було втратити заступника, але ця низка резонансних справ, які потребували дуже ретельного і професійного розслідування саме на Хмельниччині. Тому вийшло так, що Сергій Сергійович не відмовився від цієї пропозиції . Окрім цього, з ним пішла частина команди.

Наскільки могла вплинути на Вашого екс-заступника Сергія Сергійовича  оголошена слідчими ДБР підозра у створенні злочинної організації та заволодінні автозаправкою у рішенні перевестись на Хмельниччину?

Він не пішов із національної поліції і зовсім не відчуває якоїсь своєї провини. Підозра, яку йому оголошували щодо створення злочинної організації по заволодінню якимось майном, на мою думку, є нікчемною. Адже, особа перебувала на посаді три доби, а за цей час ОЗГ не створюються і навіть слідчі, які вилучали вказані речі , були не знайомі. Окрім цього Печерським і апеляційним судом було відмовлено у обранні запобіжного заходу та відсторонення з посади у зв’язку з необґрунтованістю підозри. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка