#

Депутат Київської облради Олег Балагура: Ніколи не бігав по "базарах"

18.05.2020 08:22
Депутат Київської облради Олег Балагура: Ніколи не бігав по "базарах"
Олег Балагура

Фермер, заслужений працівник сільського господарства, депутат Київської обласної ради Олег Балагура розповів порталу "Моя Київщина" про економічну, політичну та соціальну ситуацію в рідному Тетіївському районі, у столичному регіоні, а також у цілому в нашій державі.

- Минулого року Ви увійшли в ТОП-15 найпопулярніших фермерів України, адже є очільником державного підприємства "Дослідне господарство "Шевченківське", а також керівником фермерського господарства у себе на малій батьківщині – Тетіївщині. Тому почнемо з аграрних питань. Яке Ваше ставлення до закону про землю?

- Щодо цього закону є багато думок. На мою думку, кожен громадянин України має право на свою землю. Але, як ми знаємо, відсотків 75-80% людей своєї землі не мають і, звичайно, права цих громадян не зовсім захищені. Люди, які раніше працювали на землі, мали право на розпайовку, оскільки розпайовували та роздержавлювали заводи, фабрики тощо. Ви ж знаєте, у ті часи біля міст, особливо біля Києва, паї були продані за дуже великі кошти. А сьогодні люди кажуть, що їм дали мало, надурили. Ніхто в далеких селах навіть не мріє про землю, бо її і близько немає. Тому я вважаю, що це питання треба було вирішувати відразу: хто хотів, продав, а хто не хотів, ні. Сьогодні на цьому роблять ажіотаж та політику. Якщо вирішили дати людям власність, то людина повинна мати право нею розпорядитися. Ніхто не має права вирішувати за людей, продавати чи не продавати землю. Тому вважаю, що сьогодні продаж землі – це просто політика, не більше. 

- Ви багато уваги приділяєте спорту. Декілька років тому ДП "Шевченківське" за підтримки НААН відкрило сучасний професійний спортивний комплекс у селі Денихівка Тетіївського району Київської області. У скільки обійшовся цей стадіон та чи є йому аналоги в найближчих районах області?

- Я, по-перше, хочу подякувати керівництву НААН, особливо президенту Ярославу Михайловичу (Гадзалу, - Ред), який приділяє увагу соціальним проєктам. У нас сьогодні є футбольне поле, яке ми давно будували та де вирішили зробити гарний майданчик для баскетболу, волейболу, тенісу, чудову зону тренувань для діток. Ми зараз проводимо реконструкцію та розширення футбольного поля для того, щоб у майбутньому, якщо наша команда буде рости та розвиватися, ми претендували не тільки на чемпіонат області з футболу. Тому зараз будуємо трибуни, де буде близько 500 місць. Це буде чудовий стадіон, який буде використовуватися і для розважальних та концертних програм. Треба сказати, що для села це досить гідний проєкт. Якщо говорити про аналоги в нашій місцевості, то я хотів би, щоб таких було більше. Відповідно зараз із допомогою Асоціації футболу України приступаємо до будівництва чудового футбольного майданчика в селі Дібрівка, який буде не гірший, ніж у Денихівці. Зараз вже замовлений проєкт і ми зробимо все, аби ще один такий майданчик був у поруч у селі, яке завжди славилося хорошими спортсменами та футболістами. Взагалі я вважаю що спорт – це паралельна дорога, якою має йти наша держава, адже він вкрай необхідний нашим дітям, особливо в селах.

- Ви є депутатом Київської обласної ради. Тому хотілося б поговорити про спортивну тему в бюджетному напрямку…

- В області є досить багато цікавих проєктів. Але є деяка заминка, і не тільки в спортивних проєктах, а загалом. Тобто є відрив від рішення сесії обласної ради до виконання проєктів практично. Це проблема, тож хотілося, щоб проголосовані питання та затверджені програми швидше реалізовувалися. Мова йде про спортивні питання, питання доріг, соціальні питання. Наприклад, є багато проєктів, які розпочаті та не закінчені ще з минулого року, що неприпустимо. Якщо вже є рішення обласної ради та прийняті програми, то в адміністрації повинні зробити все, щоб ці гроші приходили в регіони та були вкладені в ті проєкти, за які ми проголосували.

- Ви також є заступником голови Київської обласної асоціації футболу. Як наразі, за нового керівника КОАФ, оцінюєте розвиток футболу в області?

КОАФ - це орган, який особливих коштів ніколи не мав і там особливо проявляються індивідуальні якості керівника. Я вважаю, Андрій Засуха – гідна людина, яка сьогодні очолила федерацію. Перш за все, в області ми маємо професійний футбольний клуб "Колос", а це дуже кропітка і велика робота. Це однозначно позитивно впливає на роботу області, тому що не на одній конференції приділялася увага чемпіонатам району. Це те, що зараз частково втрачено та потрібно оновлювати. Я вважаю, чемпіонат  району – найперший крок організації футболу на місцях. Чемпіонат області та першість області – це рівень футбольних команд, який значно виріс.

- А як оцінюєте роботу управління фізичної культури та спорту КОДА, на котре є багато нарікань?

- Я, як і мої друзі, завжди налаштовані більше розраховувати на себе. Сьогодні можна критикувати будь-який орган. У цілому зауваження є, адже зараз треба проводити популяризацію спорту, особливо в селах і малих містах. Гроші – це важливо, але сьогодні фермери, підприємства  тощо повинні ставати пліч-о-пліч і робити кращі умови для своїх діток, сіл і міст, аби там могли займатися спортом. Я вважаю, що управлінню спорту КОДА ці питання треба краще допрацьовувати й тоді ситуація зміниться на краще. Наприклад, буквально днями для Тетіївського району Київська обласна рада та адміністрація виділили й закупили спортивні майданчики для базових шкіл. Це чудові проєкти, тож за допомогою наших районних депутатів ці майданчики будуть встановлені й запущені.

- Ви серйозно займаєтеся розведенням корів у Тетіївському районі. Скількома фермами володієте? Чи правда, що тільки одна ферма дає в день понад 5 тон молока, яке перед реалізацією перевіряється на антибіотики. Куди продаєте таку велику кількість молока?

- У нас 800 дійних корів і щодня ми продаємо майже 13 тон молока. Маємо три ферми, а на кожній із них є низка перевірок молока, зокрема й на антибіотики. Так, тричі на місяць незалежна українська лабораторія перевіряє якість нашого молока, тому сміливо можу сказати, що молоко, яке ми виробляємо, має вищий ґатунок. А продаємо його нашому обласному молокозаводу, а саме усім відомій "Білій лінії". Тому продукція Білоцерківського молокозаводу гідної якості. Ми даємо їм молоко, що відповідає ГОСТам, які є в Україні. Для цього використовуємо досить сучасну технологію, куди вклали не один мільйон коштів. Треба сказати, що молоко – це дуже важка, кропітка та малоприбуткова робота, якою займатися все важче й важче, бо це не ріпак, соняшник тощо. Виробництво молока – це ще й робочі місця, і соціальний проєкт, тому що там працює багато наших людей. Я хочу подякувати нашим працівникам. Сьогодні ми могли би будувати нові ферми, але повинна бути інша політика кредитування тощо. До речі, я вважаю, що нараховувати ПДВ на молоко - не правильно. Не знаю, хто це придумав, але Бог йому суддя. Так, платити ПДВ необхідно, адже це зарплата лікарям, військовим, соціальним працівникам, але тільки не з молока…

- Як відомо, окрім корів, маєте й конюшні з кіньми. Плануєте в селі зробити іподром чи кінний клуб?

- У нас є різні напрямки. Один із них – використання коней у сільському господарстві. Для цього в нас є коні породи "ваговози" – гарні здоровенні коні, які виконують різні роботи. Другий напрямок – верхові коні. І третій напрямок – катання на конях. До нас приїздить багато діток і дорослих просто покататися на коні, і це, до речі, безкоштовно. Також коні використовуються для іпотерапії, тобто катання хворих діток. І четвертий – ми розвиваємо виробництво кумису, адже багато хто потребує кобилячого молока, тому що воно має величезну цінність. 

- Як депутат Київської обласної ради які бачите нагальні проблеми в області, що треба вирішувати вже зараз і що думаєте про дієвість реформ?

- Скрізь є проблеми. Без медицини, освіти, науки в нас не буде кроків уперед. Сьогодні всі реформи, які пропонуються, хотілося щоб їх погоджували з науковцями, приміром, у медицині – із лікарями. Щоб це не було якесь окреме бачення людини, яка, маючи владу, це все діло запроваджувала. Якщо вже ми хочемо зробити реформу, то її потрібно так вивчити, щоб мати тільки плюси. Сьогодні ми можемо говорити про децентралізацію, але я розумію, що суть децентралізації – це особливо ті села, які мають дефіцитний бюджет, ті села, де люди вимирають, і ті, де є проблеми. Тобто, якщо децентралізація проводиться в державі, то треба, щоб бачили насамперед не ті села чи міста, що сильніші, а ті села, що далекі та де є багато проблем.

- Що можете сказати про співпрацю Київської обласної ради та обласної адміністрації? Наразі це швидше створення її видимості чи навпаки?

- Співпраця – це тоді, коли адміністрація робить усе, щоб проєкти, які є в обласній раді, працювали на місцях. А не тоді, коли вони вибіркові: то робимо дорогу, то не робимо. Сьогодні багато питань, зокрема по бюджету та програмах, на які були виділені кошти, які пройшли експертизу, які почали робити, але роботу так і не закінчили. Що заважає продовжувати ті проєкти? Ми не маємо права так робити. Тобто реальна робота – це тоді, коли конкретно йде втілення програм у життя в області.

- А як Ви оцінюєте діяльність ЗЕкоманди?

- Я вважаю, що будь-який президент, якого обрали люди, повинен бути вдячний, розуміти, що він робить та рахуватися з народом. На сьогодні все настільки необачно та неупереджено крокує вперед, що є низка питань, які просто можуть нас повести неправильним шляхом. ЗЕкоманда повинна бути командою, і там не повинні бути ЗЕдепутати, а професіонали, які є в Україні. І точно не ті, що прийшовши сьогодні, починають шукати як роздерибанити державні господарства, підприємства тощо. Це кінець світу!  Якщо ми підемо цим шляхом, у нас будуть серйозні випробування.

- На місцевих виборах братимете участь? Якщо так, то від кого?

- Так, я братиму участь на місцевих виборах. Я депутат від "Солідарності", але мені дуже до вподоби була ідея "Селянської партії", яку я тривалий час очолював (у Тетіївському районі, - Ред). Проте я бачу, що нікому це нецікаво, тим більше, сьогодні в нас такі закони, що ти можеш виграти вибори в районі, але не попасти в обласну раду. Це якийсь нонсенс. Я вважаю, що йде зав’язка під ті партії, що зараз є. Наскільки це правильно, у мене своє бачення. Адже ніхто не може похвалитися тим, що одна партія за всі роки незалежності України до цих пір має постійну підтримку. У нас усе так: є лідер – тоді є партія, немає лідера – немає партії. Не люблю бігати по "базарах", ніколи не бігав, і мені до вподоби ідеали "Європейської солідарност". Так, є питання до всіх, але в цілому ті принципи, які там є, правильні. Тому я балотуватимуся від цієї партії.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка