#

Активіст Геннадій Прищепчук: у Фурсах крадуть землю в Міноборони та закопують хімікати

03.08.2021 08:00
Активіст Геннадій Прищепчук: у Фурсах крадуть землю в Міноборони та закопують хімікати
Геннадій Прищепчук

Про палиці в колеса, які вставляє місцева влада підприємцям, а також свавілля, яке влаштовують деякі політики, розкрадаючи гроші громади, «Моя Київщина» поспілкувалася з відомим активістом, очільником Білоцерківської районної федерації футболу Геннадієм Прищепчуком

- Геннадію, наша зустріч проходить на території стадіону в Гайку, що в Білій Церкві, який є власністю Білоцерківської районної федерації футболу. Бачимо, що ви належно доглядаєте за цією територією. Як відомо, раніше ви не могли знайти порозуміння з Фурсівською владою відносно неї, аж от нещодавно ці землі відійшли до Білоцерківської ОТГ. Тож цікаво, як змінилась ситуація?

- Сьогодні, приміром, ви застали мене за косінням трави. Щодня я тут щось роблю: кошу, будую. Ця територія не є проблемною, адже призначення цієї землі перш за все для розвитку спорту, до залучення дітей та молоді до спорту.

Згідно зі статутом Білоцерківської районної Федерації футболу, головою якої я є і згідно договору, тут все приведено за нормами. Навіть будівлі, що тут будуються, це власність Федерації, а не моя особиста. Тут знаходиться боксерський зал, 4 складські приміщення, гаражі для техніки та обладнання, зварювальні апарати, бетономішалки та багато іншої техніки. Вона потрібна для обслуговування цієї інфраструктури.

За ці роки, будучі при владі, я міг це все оформити на себе, або на іншу особу. Але, це є і буде власністю Федерації. Та це не заважає людям говорити, що я собі тут щось набудував. Впевнений, що роблю все правильно.

- То в чому ж полягали ваші конфлікти з Фурсівською радою?

- З Фурсівською громадою у нас були конфлікти, які залишаються і сьогодні. Мова йде про голову Фурсівської ОТГ Сергія Шаравару та голову земельної комісії Фурсівської ради Сергія Потапенка, які постійно діймали мене, перевіряли через податкову, навіть їздили до столиці і намагалися копати під мене.

На мою думку, робили вони це все тому, що я постійно виступав проти їхніх злочинних дій. Яка ситуація буде з Білоцерківською громадою я не знаю, але вже відомо, що при передачі туди землі вищезгаданий Шаравара та Потапенко вже встигли донести голові Геннадію Дикому та певним депутатам: мовляв, вони передають громаді стадіон Геннадія Прищепчука, яким треба буде «зайнятись».

- Які до вас є претензії стосовно стадіону збоку Фурсівської влади?

- Вони намагалися на мене тиснути ще через попереднього голову ОТГ Миколу Фурсенка. Сергій Потапенко мав до мене претензії з приводу сплати оренди. Він вважав, що я мав сплачувати орендну плату з 2013 року, а в мене договір оренди був зареєстрований в 2017 році. Згідно з законом і договором, де все прописано, я маю платити за оренду з моменту підписання та реєстрації договору. При цьому ніким не враховувалося, скільки грошей я сюди вклав і що побудував.

Я тут проводжу безкоштовно змагання, і для Фурсів зокрема. Тобто трущани, яблунчани, фурсяни, їхні дітки тренуються на даному стадіоні. Якщо я надаю якісні послуги, то вони б мали це враховувати та домовлятися зі мною, а замість цього вони подають на мене до суду. Як повідомив Сергій Потапенко, окрім подачі документів до суду, він також зробив запит до податкової й інші інстанції. Батьки з тренерами навіть складали лист-прохання до екс-голови ОТГ Миколи Фурсенка, щоб розібратися в тому, чому вони тиснуть  на нас.

На сьогодні, як мені стало відомо, Потапенко та Шаравара налаштовують міського голову Білої Церкви Геннадія Дикого влаштувати мені тотальну перевірку відносно розбудови стадіону. Краще підіть дізнайтеся, де в Гайку бочки поховані з хімікатами і скільки злито шкідливих речовин у воду. До речі, на стадіоні є вільний доступ до артезіанської води, яку п’ють діти, але я не впевнений, чи не випливе завтра якась халепа з водою. Хай дадуть відповідь сьогодні всі разом!

- Говорячи про злочинні дії керівництва Фурсівської ОТГ, що саме маєте на увазі?

- По-перше, на сьогодні, вони побудували амбулаторію з десятками пунктів порушень, відносно чого мною особисто подані документи в прокуратуру та в інші органи. Там є маса порушень, зокрема вкрадені гроші, тож якщо там буде перевірка, у них будуть велетенські проблеми.

По-друге, якимось чином вкрали та продали 130 га землі, що належать Міністерству оборони, де встановили наземну сонячну електростанцію СЕС «Фурси Енерджи Групп». За всім цим стоять Сергій Шаравара та Сергій Потапенко – помічник народного депутата Вадима Івченка. Варто відзначити, що кумом Івченка є Денис Гуненков – керівник котеджного містечка «Хуторок». Саме Гуненков якимось чином продав ці землі арабам.

Також згадаймо про скандальну знахідку на території аеродрому в Гайку, де відбувається зберігання та захоронення небезпечних хімікатів. Як хтось без їх відома міг взяти територію і робити там захоронення? Вони мали пряме відношення до цього всього, адже ця земля належала до Фурсівської ОТГ. Саме Сергій Шаравара, Сергій Потапенко та Гуненков дозволили комусь організувати небезпечний бізнес та отримали за це великі кошти. Ми пам’ятаємо яка була реакція на ці захоронення, коли сюди приїздив секретар Білоцерківської міської ради Дмитро Киришун? Але ж не Киришун мав їхати туди, а фурсівська влада. Все просто, не хотіли «засвітитися», що це їхня тема і вони в долі. Хочу сказати, що я вже звернувся до Президента та військової прокуратури з приводу вкраденої землі.

- Повернемося до теми захоронення небезпечних хімікатів на території Гайка, які нещодавно буцімто вивезли. Ви вважаєте, що ця проблема не вичерпана?

- Думаю, ні. Ніхто не знає, скільки відходів закопали і куди саме, наскільки це все небезпечно, яка кількість шкідливих речовин може потрапити до води. Ми не бачили жодного листа-перевірки, аналізів, результатів експертиз тощо. Нещодавно до мене приїжджав Олександр Коломієць з Нацкорпусу, в якого багато є інформації та документів, які він подав навіть до РНБО. Поки ця велика проблема належить Фурсівській громаді, тому потрібен час, щоб ці землі офіційно перейшли до Білоцерківської громади, котрій і доведеться з цим розбиратися.

- Вище Ви згадали про ТОВ “Фурси Енерджи Групп”, якіе нібито викупило понад 100 га землі, що належала Міністерству оборони України. Яким чином, на Вашу думку, Фурсівська влада провернула цю угоду?

- Колись, ще до Революції гідності, очільник «Хуторка» та кум нардепа Івченка Олександр Гунінков взяв цю землю в оренду спочатку для садівництва, потім схемами потихеньку її переоформляв, а вже згодом почав будувати «Хуторок». До речі, з законністю там завжди були проблеми: не можна було прописатися; за світло жителі платять, як юридичні особи і в 3 рази більше; дороги в «Хуторку», які побудували за рахунок Фурсівської ОТГ за майже 8 млн. грн. на другий рік потріскалися тощо.

Ці проблеми набували оберту, і Гунінков з Івченком зрозуміли, що не зможуть далі будувати Хуторок, тим паче, що люди вже не хочуть купувати там будинки. З площі 130 га трохи більше 30 га займає «Хуторок», а ще 100 га вони вирішили продати арабській компанії, яка витратила 62 млн. грн. та поставила на цій території сонячні батареї. В мене питання, як державна земля, яка є стратегічно важливою та належала Міністерству оборони, змогла перейти якомусь Гунінкову? Як для Фурсів, ці сонячні батареї не варті нічого, бо електроенергії дешевої звідти ми отримувати не будемо. Я звертався до Юлії Тимошенко та казав, що її колега продав за 3 млн. євро стратегічну землю. Як вже казав, я звертався і до військової прокуратури з цього приводу.

- Якусь відповідь отримали з військової прокуратури?

- Хоча там мені не надали жодних документів, але я їх отримав, не буду казати як. В цих документах чітко і ясно написано, що прокуратура ініціювала перевірку цієї земельної ділянки, а Міністерство оборони провело аудит цієї землі.

Виявилось, що в акті прописано, що дана земля належить Міністерству оброни, її ніхто нікому не передавав і жодні погодження не надавав. Також в мене є акт військової частини, яка відповідає за цей об’єкт про те, що землю нікому не надавали. Ці документи зараз знаходяться в комітеті по національній безпеці в Верховній Раді, які мають розібратися в цьому питанні. Разом з тим, я зв’язався з представником секретаріату Президента, де мені повідомили, що питання розглядається і буквально через 2-3 місяці будуть винесені на раду РНБО. Зрозуміло, що інвестор вклав гроші, але як вийшло так, що інвестували у викрадені землі? Міністерство оборони якось повинно реагувати на це питання.

- Лунають розповіді про те, що щось не так із згаданою Вами амбулаторією загальної практики сімейної медицини, відкриття якої постійно відкладалось. Про які порушення йде мова?

- Представники Фурсівської ради дуже акуратно та тихо її відкрили, тому що розуміють, якщо буде якась перевірка, - виявлять багато порушень. Відносно цих порушень в мене також є документ і наразі відомо, що там не був зроблений проєкт по світлу, тобто  підключалися незаконно.

І найголовніше – там немає септику (ємність для переробки відходів), без якого не може працювати жодна медична установа. Цей септик, між іншим, коштує близько 2 млн. грн.. Я так розумію, що вони просто вирили яму, в яку зливаються відходи, а потім приїжджає бочка та все це викачує. Тобто при будівництві амбулаторії вони вкрали як мінімум 2 млн. грн. Коли буде перевірка, вони відразу побачать, що державні гроші використані нераціонально. Але ж, коли їх «кришує» Івченко, то ці мільйонні крадіжки не перевіряють…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка