Як житиме Київщина у 2020 році: бюджетні програми

15.01.2020, 8:00

Напередодні нового року депутати Київщини ухвалили проєкт регіонального бюджету та програми соціально-економічного та культурного розвитку регіону на 2020 рік. У 2019 році найбільш пріоритетними напрямками роботи для чиновників області залишалися децентралізація та впровадження реформи освітньої та медичної галузей. На що ж підуть бюджетні кошти цьогоріч, дізнавалася «Моя Київщина»

Чи не вперше за останні роки цільові програми в Київській області були ухвалені вчасно. До цього їх затверджували із запізненням у півроку, і, як результат – вони практично не були реалізовані. Однією з основних причин таких затримок були партійні протистояння та постійні непорозуміння між КОДА та КОР. Та, схоже, нове керівництво, на відміну від своїх попередників, почало працювати у цьому питанні досить злагоджено.

Відповідно до ухвалених облрадою документів, у 2020 році в столичному регіоні будуть впроваджені 32 обласні цільові програми. Серед структурних підрозділів КОДА найбільшу їх кількість має департамент екології та природних ресурсів (4 програми), департаменти містобудування та архітектури, регіонального розвитку та соціального захисту населення (по 3). А на їхню реалізацію (без врахування Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури на 2016-2020 рр. та Програми інформатизації на 2017-2020 роки «Електронна Київщина») передбачено 2909,1 млн грн, 54,7% яких складають кошти обласного бюджету. Розглянемо ж докладніше, на що чиновники Київщини вважають за потрібне використовувати гроші жителів регіону у 2020 році…

Як вже зазначалося вище, найбільше програм в новому році має реалізувати Департамент екології. Зокрема, будуть продовжувати фінансувати заходи Програми охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів на 2019-2022 роки, Програми розвитку природно-заповідного фонду «Київщина заповідна» на 2017-2020 рр, Програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро, яка діє ще з 2014 року, та Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2017-2020 рр. Відповідно до плану розвитку, в області збираються реалізувати такі заходи:

 • встановити три стаціонарні пости автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря, зокрема в містах Бровари, Біла Церква та селі Підгірці Обухівського району;
 • запровадити систему online моніторингу стану повітря в районах з найбільшою небезпекою його забруднення;
 • продовжити впровадження роздільного збору відходів – для цього придбають нові контейнери та встановлять лінії для сортування;
 • створити 10 нових об’єктів природно-заповідного фонду, розробити проєкти землеустрою та виготовити охоронні знаки для тих, що вже існуюють; 
 • розробити карту та еколого-освітні туристичні маршрути «Екостежки Київщини»;
 • поліпшити стан водойм і, особливо, річки Рось;
 • розробити проєкт будівництва сміттєпереробного заводу тощо.

Значну частку бюджетних коштів буде вкладено і в напрямок соціального захисту населення. Зокрема, відповідний Департамент буде займатися Програмою «Турбота» на 2016-2020 роки, Програмою соціальної підтримки людей з інвалідністю на 2017-2020 рр та Програмою соціальної підтримки учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності на 2018-2020 роки. Вони передбачають забезпечення допомоги пільговим категоріям населення, а також підтримку громадським організаціям, які займаються соціальною роботою. Таким чином, у 2020 році планується надати обслуговування 61,5 тис одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, а також державні соціальні послуги 102,6 тис осіб на загальну суму 1,096 млрд грн, компенсацій – 3,6 тис осіб на суму 8,1 млн грн, житлових субсидій – 145,0 тис сімей та пільг – 211,1 тис осіб. Окрім того, забезпечити санаторно-курортним лікуванням близько 1262 учасника АТО/ООС та 7222 особи, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. А сума виділених коштів на фінансування програми «Соціальний захист населення, постраждалого від Чорнобильської катастрофи», згідно з проєктом, складе орієнтовно 664 млн гривень. До слова, останнім напрямком займається Департамент з питань цивільного захисту населення та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, який працює над Програмою створення страхового фонду документації на 2017-2021 рр та Програмою захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки.

Немалу увагу приділили депутати Київщини і регіональному плануванню територій. Департамент містобудування та архітектури облдержадміністрації у 2020 році буде:

 • розробляти документацію для розміщення головних інфраструктурних об’єктів, зокрема Великої кільцевої автомобільної дороги та елементів у прилеглій до неї зоні;
 • збирається забезпечити містобудівною документацією 93% населених пунктів області;
 • придбати технічний комплекс та створити геоінформаційну систему ведення містобудівного кадастру та містобудівного моніторингу;
 • а також провести інвентаризацію земель лісового фонду на площі 1875 га та грошову оцінку близько 100 земельних ділянок в межах Іванківського району.

Натомість Департамент регіонального розвитку попіклується про Програму будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури області, Програму індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» та Програму будівництва (придбання) доступного житла. Відповідно до них, у 2020 планується:

 • провести будівництво та ремонт 50 закладів освіти, 10 установ охорони здоров’я, 19 об’єктів культури і спорту, 47 споруд житлово-комунального господарства;
 • ввести в експлуатацію 1665,0 тис кв. м житла, що приблизно на 2,8% більше ніж у 2019 році;
 • надати іпотечні кредити на будівництво чи придбання житла, а саме на 91 квартиру (5687,5 кв м) тощо.

Не забули депутати і про безпеку. Управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами відповідає за виконання Програми профілактики та протидії злочинності «Безпечна Київщина». Вона включає і впровадження сучасних технічних засобів, зокрема систем відеоспостереження, засобів екстреного виклику поліції тощо.

Продовжиться у 2020 і реформування освітнього напрямку, що забезпечить Програма розвитку системи освіти області на 2019-2021. Й надалі збільшуватиметься кількість закладів з інклюзивним навчанням (показник підвищать на 5%) та опорних освітніх установ в ОТГ.

Також нікуди не дінеться анонсоване владою на центральному рівні продовження реформування медицини. Згідно з Програмами «Здоров’я Київщини» та «Надання медичної допомоги постраждалим з політравмою», основними завданнями на цей рік для Департаменту охорони здоров’я є створення в регіоні Центру серцево-судинних подій, Центру трансплантації кісткового мозку, Центру громадського здоров’я, обласного перинатального центру з мережею міжрайонних перинатальних відділень,  паліативної служби області та оснащення 5 центрів політравми на базі існуючих закладів охорони здоров’я, що знаходяться поблизу доріг державного значення.

Департамент ЖКГ та енергоефективності зі свого боку буде координувати Програму «Питна вода Київщини» та Програму енергозбереження (підвищення енергоефективності) на 2017-2020 роки. 

Не забули й про майбутнє нації – серед переліку обласних цільових програм на 2020 рік знаходимо Програму підтримки та розвитку молоді та Програму національно-патріотичного виховання. Чиновники планують розширити мережу молодіжної інфраструктури, провести сертифіковану програму підготовки працівників, які працюють з молоддю, й надалі підтримувати діяльність Комунальних закладів Київської обласної ради «Київський обласний молодіжний центр» та «Пластовий вишкільний Центр». Інститутам громадянського суспільства для реалізації ними необхідних проектів на конкурсній основі буде надано близько 2 млн грн. Продовжать і реалізацію заходів  Програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Щаслива родина – успішна країна».

Також передбачається фінансування Програми розвитку малого і середнього підприємництва та Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в області. Чиновники обіцяють зниження відсоткової ставки за кредитами, запровадження фондів часткового гарантування кредитів та розширення ринків збуту в інших країнах. Завдяки проведеним заходам у 2020 році очікують збільшення таких показників:

 • зросте кількість малих і середніх підприємств на 0,3% та становитиме 20 164 одиниці;
 • збільшиться число зареєстрованих фізичних осіб-підприємців на 2,0% і буде складати 98,2 тис осіб;
 • зростуть обсяги реалізованої продукції приблизно на 0,7% та досягнуть 321,8 млрд грн, що у свою чергу збільшить і загальну суму податкових надходжень до бюджету на 11,3%;
 • збільшиться кількість прямих іноземних інвестицій на 6,2%, таким чином на кінець 2020 року їх обсяги становитимуть 1784,3 млн дол тощо.

З наближенням XXXII Літніх Олімпійських ігор та Паралімпійських ігор в Токіо не забули й про фізичну культуру та спорт. Їхньому розвитку сприяють заходи Програми «Київщина спортивна» на 2017-2020 рр. Серед них збільшення кількості спортивних споруд приблизно на 39 одиниць, фізкультурно-оздоровчих на 9%, удосконалення навчально-тренувальної бази, сприяння поліпшенню житлових умов спортсменам та їх тренерам.

Уже за традицією депутати підтримали і Програму відзначення державних та професійних свят та Програму сприяння розвитку громадянського суспільства в Київській області.

Як бачимо, плани щодо розвитку регіону в Київської обласної влади на 2020 рік справді «наполеонівські». Та чи збігатиметься дійсність з написаним на папері, та чи відчують жителі Київщини обіцяні зміни, скоро з'явиться нагода перевірити.

Євгенія Любомирська, «Моя Київщина»

Читайте також:

Фото з мережі Інтернет
Фото з мережі Інтернет
Тарас Мельник
Фото з місця події
Фото з мережі Інтернет

1 2

Новини

Фото з мережі Інтернет

В Ірпені волонтери активно доставляють продукти

03.04.2020, 9:15

Фото з мережі Інтернет

На Київщині масово звільняються лікарі

03.04.2020, 8:51

Фото з місця події

Переяславські ринки будуть закриті до кінця карантину

03.04.2020, 8:26

Прогноз погоди для жителів Київщини на 3-тє квітня

02.04.2020, 20:20

Фото з мережі Інтернет

У Тетіїв знову везли львівське сміття (ФОТО)

02.04.2020, 19:44

Фото з мережі Інтернет

У водійки з Білої Церкви знайшли наркотики (ФОТО)

02.04.2020, 19:28

Фото з мережі Інтернет

На Київщині затримали чоловіка за вбивство чотирьохрічної давності

02.04.2020, 19:08

Фото з місця події

У Броварах згоріло овочесховище (ФОТО, ВІДЕО)

02.04.2020, 18:50

Фото торгового центру

У Боярці в розпал пандемії запрацював ТЦ

02.04.2020, 18:27

Олександр Гулак

Голова Макарівської райради – ох...ївша рожа, - брат голови ОП Єрмака (ВІДЕО)

02.04.2020, 17:52

Аналiтика

В очікуванні конкурсу в Білоцерківському театрі: що чекати від кандидатів

03.04.2020, 8:00

Андрій Павелко

Футбольна афера на Київщині: як Павелко з прихвоснями "нагрівся" на гарній справі

02.04.2020, 8:03

Земля розбрату: чому запуск ринку розколює суспільство

01.04.2020, 8:01

Суха трава: кому вона заважає і чому можна обійтися без зайвих пожеж

01.04.2020, 7:51

Фото з мережі Інтернет

Київщина виконувачів обов'язків: чому Зе-влада не спромоглася вирішити питання кадрів

31.03.2020, 8:00

Що почитати під час карантину: ТОП-30 книг сучасної світової літератури

30.03.2020, 8:00

Фото з мережі Інтернет

Держекоінспекція на Київщині: коли чекати на реальну роботу, а не на корупцію та бездіяльність

27.03.2020, 8:00

Що почитати під час карантину: ТОП-30 книг сучасних українських письменників

26.03.2020, 8:00

Яким було життя відомого українського журналіста та політика Івана Бокого

25.03.2020, 17:20

Колаж порталу "Моя Київщина"

Коронавірус і політика: хто очолив антикризовий штаб Київщини

25.03.2020, 8:08

Блоги

Ігор Сапожко (міський голова Броварів): У жінки, яка працює фельдшером, виявили коронавірус

02.04.2020, 13:50

Євгеній Сорока (активіст): Волонтерство чи спонсорство?

02.04.2020, 13:40

Василь Володін (в.о. голови Київської ОДА): Мій обов'язок під час боротьби з COVID-19 не допустити занепаду інших напрямків

02.04.2020, 11:29

Анатолій Присяжнюк (ексголова Київської ОДА): Чи зможемо ми гарантувати безпеку тих, хто нас рятує?

01.04.2020, 16:30

Катерина Василенко (лікар з Фастова): Медиків не впускали на спецпотяг

01.04.2020, 14:26

Надія Кудряшова (активістка): Живе собі Колобок Галушко і не тужує

01.04.2020, 10:27

Олександр Крамар (засновник Команди розвитку Білої Церкви): Чому я підтримую ринок землі?

01.04.2020, 9:57

Ірина Кучер (директор рекламної компаніі "THE BEST"): Про жахливий сервіс МАУ та прийом в аеропорту "Бориспіль" під час пандемії

30.03.2020, 17:50

Василь Слободяник (начальник ГУ ДСНС України у Київській області): Палії сухої трави навесні наражають на небезпеку сусідів і їх помешкання

29.03.2020, 21:25

Андрій Нєбитов (начальник поліції Київщини): Без нагальної потреби не покидайте своїх помешкань

27.03.2020, 16:20